Як зробити складки на спідниці.

Спідниця в складку - справжній подарунок модницям усього світу. З'явившись в Шотландії, як атрибут чоловічого одягу, вона стрімко завоювала рубежі жіночої моди, і донині, залишаючись на піку популярності. Спідниця зі складками здатна витончено підкреслити красу жіночих ніг, а вдало підібраний колір і фактура тканини надають всьому образу неповторний стиль і грацію. Торкнемося докладніше створення даного шедевра дизайнерського мистецтва.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка
  • - тканина для спідниці
Інструкція
1
Для початку вирішіть, які саме складки ви збираєтеся зробити. Вони бувають різних видів: односторонні, зустрічні і складки бантом. Загальне для всіх трьох варіантів такий показник, як глибина складки , яка дає нам зовнішній і внутрішній згини. Само число найчастіше одно подвійному значенню ширини складки . Цей пункт зазвичай не представляє особливої праці, так як фасон спідниці вмілі майстрині вибирають заздалегідь.
2
Для розрахунку загальної кількості складок на спідниці виміряйте обхват стегон. Для того щоб наші рухи не були в майбутньому обмежені, сюди ж додайте припуск в 4 см. Отримане значення розділіть на ширину складки . Приклади: до нашого об'єму стегон в 91 см додамо 4 см. Отримуємо 95 см - це і є обхват стегон з урахуванням припуску. Якщо ширина складки становить 5 см, то кількість складок, необхідних для запланованої спідниці: 95: 5 = 19.
3
Визначте витрату тканини і модель побудови спідниці з нанесенням розмітки складок. Ширина тканини завжди більше значення обхвату стегон приблизно в 3 рази, не забувайте і про припуску. Наприклад: якщо наш обхват стегон дорівнює 95 см, то приблизна ширина тканини для виготовлення спідниці в складку буде дорівнювати 285 см. Виріб буде складатися з декількох полотнищ.
4
Розкроїте полотнища спідниці і розріжте його вздовж другої кромки. Аналогічним чином кроіте інші полотнища спідниці. Не забувайте про припуски і обробляйте зріз по низу полотнища.
5
Обережно робіть розмітки складок на отриманих викройках. Від верхнього зрізу полотнища відміряйте довжину, рівну висоті стегон з припуском і накресліть все складки , разметив їх ширину і глибину. Складки змітайте, проутюжьте як односторонню. Акуратно прострочіть шви. Припуски необхідно обмітати. І ось робота закінчена - ваша спідниця в складку готова.