Як вибрати корм для кішок.

Годувати домашніх тварин спеціальним кормом вигідно і, по завіреннях ветеринарів, правильно з точки зору здоров'я вихованця. У кожному зоомагазині, в будь-якому супермаркеті можна побачити пристойний асортимент їжі для кішок. Як у всьому цьому достатку знайти корм, який необхідний саме вашої улюбленої киці? За якими ознаками вибирати?
Інструкція
1
Дорогі або дешеві? Існує чотири основні класи кормів - економ, комерційний, преміум і супер-преміум. Чим вище клас корму, тим вища його ціна. Для кормів економ класу ціна складає до 100 рублів за кілограм, комерційного - до 130-150 руб/кг. У чому ще полягає різниця між ними? Корми економ і комерційного класів найчастіше не є збалансованими, рясніють харчовими добавками, барвниками і іншими хімікатами. Комерційні (рекламовані в ЗМІ) корми дещо вище за якістю, ніж корми економ, але надмірна кількість «хімії» в них може нашкодити кішці. Засвоюваність кормів економ-клас - 30%, комерційних кормів - 70%. А це означає, що такий корм кішка буде їсти частіше і більше. Це загрожує для вихованця ожирінням, а так само попаданням в організм тварини великої кількості неусвояемих шкідливих хімікатов.Корма преміум і супер-преміум класу коштують від 150 до 300 рублів за кілограм. Такі повноцінні корми мають хорошу якість і здатні задовольнити всі харчові потреби кішки. Ці корми збалансовані і засвоюються тваринам на 90% Варто також знати, що корми преміум і супер-преміум класів економічніше інших, оскільки мають велику енергетичну щільність. Так, тварині вагою 5 кг на добу потрібно до 90 грам преміум корми та до 140 грам корму економ.
2
Для дорослих або для кошенят? Вибираючи корм, слід орієнтуватися на вік кішки. Адже в різному віці у вихованця різні потреби у вітамінах, мінеральних речовинах і навіть калоріях. Виробники вказують на етикетці вік тварини, для якого призначений продукт. Це може бути корм для кошенят, дорослих або літніх кішок (тварин старше 7-8-ми років).
3
Сухий або вологий? Вибираючи сухий або вологий корм, пам'ятайте, що поєднувати їх в раціоні однієї кішки не можна. Все інше - справа тільки ваших з кішкою переваг і розміру бюджету, оскільки сухий корм, як не крути, але виходить дешевше вологого.
4
А що на етикетці? І, зрозуміло, перед покупкою корму неодмінно потрібно ознайомитися з етикеткою. Що на ній повинно бути зазначено? Насамперед, м'ясо і його вид (наприклад, курка). І саме м'ясо, а не «м'ясо і субпродукти». Субпродукти - річ корисна, але хто його знає, що виробник мав на увазі? А раптом це не печінка, серце тощо, а хвости, копита і роги великої рогатої худоби? Далі - овочі і злаки. Їх оптимальний вміст в кормі має становити 25-50%. У будь-якому кормі неодмінно повинні бути присутніми вітаміни і мінерали, що теж вказується на етикетці. У списку хімічних речовин значаться смакові добавки, барвники, антиокислювачі, консерванти. У кормах високого класу смакових добавок і барвників практично немає або їх відсоток дуже незначний. Тому дорогі корми мають червонуватий природний колір і не надмірний аромат гранул, в той час як економічні корми складаються з гранул всіх кольорів веселки і пахнуть навіть крізь герметичний пластиковий пакет.Стоіт знати, що деякі антиокислювачі (Е321, Е320 та інші) здатні викликати у кішок такі захворювання, як рак, алергічні реакції, порушення роботи органів, пошкодження печінки. Крім того, часто корми містять баластні речовини (дешевий, абсолютно непотрібний компонент, службовець виключно для заповнення обсягу шлунка кішки), натуральні консерванти, а також абсолютно непотрібні тварині цукор і карамель.
Корисна порада
Звичайно ж, тільки кішка може бути кращим експертом по корму для нявкаючих. Підбираючи корми, орієнтуйтеся на апетит і стан свого вихованця. Такі показники, як оптимальний і постійна вага тварини, його відмінне фізичний стан, блискуча шерсть, що не надмірний (не більше чверті від маси з'їденого корму) стілець, свідчать про те, що корм кішці підходить.
Якщо ви вирішили годувати свою кішку сухим кормом, слід підійти до його вибору дуже відповідально. Адже від складу і збалансованості всіх його компонентів буде залежати здоров'я і гарний настрій вашого вихованця

Навіщо потрібен сухий корм

Вам здається, що годувати кішку незрозумілими сухарями можуть тільки закоренілі нелюди і ледарі? Це зовсім не так. Справа в тому, що якісний сухий корм повністю збалансований за своїм складом і містить всі необхідні вашій кішці поживні речовини, вітаміни і мікроелементи. Ви, зрозуміло, можете годувати свого вихованця свіжої вирізкою або парним молоком, але забезпечити різноманітне і повноцінне харчування таким чином більшість власників не в змозі. Корм ж вирішує цю проблему швидко і без зусиль з вашого сторони.Немаловажний аспект - в сухий корм простіше додати ті або інші лікарські компоненти або речовини. Це особливо актуально при виборі лікувального харчування або підборі дієти для вашого вихованця. Крім того, годувати тварину сухим кормом дійсно зручніше: він довше зберігається і не псується в мисці.

Склад сухого корму для кішок

Все вищесказане актуально для якісного корму. На жаль, далеко не всі виробники харчування для тварин, роблять корму дійсно корисними і збалансованими. Щоб зрозуміти, наскільки якісний корм перед вами, уважно вивчіть його етикетку. У хорошому кормі обов'язково будуть присутні такі інгредієнти: м'ясо (саме м'ясо, а не продуті тваринного походження), злаки і овочі (не більше 50%), вітаміни і мінерали (список повинен бути довгим). Також зверніть увагу на те, щоб консерванти і антиокислювачі у складі корму були натуральними (наприклад, вітаміни Е і С, а також екстракти трав і масла).

Шкідливі і небажані компоненти корму

А ось чого в кормі для кішок бути не повинно, так це штучних барвників та консервантів. Деякі виробники додають в корми цукру, щоб поліпшити їх поєдаємость і структуру. Для тварин така добавка зовсім не корисна. Цукор викликає карієс, до того ж, шкідливий для травної системи кошкі.Насторожіться також випливає, якщо ви помітите в кормі тварини компоненти сумнівного походження. Приміром, перемелені яловичу шкіру або борошно з індички. Навіть якщо на упаковці значиться «субпродукти», знайте, що це ні що інше як обріз і відходи м'ясопереробних виробництв. Нерідкі випадки, коли недобросовісні виробники роблять корм буквально з рогів, копит і пір'я. Уникайте кормів, у складі яких є целюлоза або шкаралупа горіхів - ці інгредієнти викликають уявне відчуття ситості, не забезпечуючи поживними речовинами.