Як вишити бісером на одязі.

Бісерна вишивка робить будь-яку річ унікальною, надає їй стильний вигляд і індивідуальність. Але, як і будь-який інший вид вишивки, бісер вимагає серйозної підготовки і уваги під час роботи.
Вам знадобиться
  • Бісер різних кольорів;
  • Блискітки (за бажанням);
  • Нитки з лавсаном або поліестером в тон одягу;
  • пяльці;
  • Папір;
  • Тонкі бісерні голки;
  • Кольорові та графітні олівці;
  • Копіювальна папір.
Інструкція
1
Намалюйте ескіз майбутньої вишивки. Спочатку олівцем позначте загальні контури, потім різними кольорами відзначте переходи та лінії. Ви можете створити ескіз, при якому ділянку одягу вишитий повністю (тканина не видна) або зобразити тільки силует з кількома лініями всередині об'єкта (наприклад, листок з жилками). Другий варіант простіше, тому, якщо у вас недостатньо досвіду, використовуйте його.
2
Покладіть копіювальний папір на ту ділянку тканини, де збираєтеся оформляти вишивку. Зверху покладіть ескіз. Розташуйте всі верстви рівно, щоб одяг не м'яла, а ескіз НЕ сместілся.Переведіте малюнок з ескізу на тканину. Обведіть всі лінії олівцем, щоб схема повністю скопіювала на одяг. Копіювальний папір після цього приберіть, а ескіз покладіть поруч.
3
Заправте тканину в п'яльці, щоб початок першої лінії, яку ви будете вишивати, було відкрито для роботи. Вставте нитку в голку і зав'яжіть на кінці вузол. Проведіть нитку з вивороту на лице в точці початку першої лінії.
4
Існує декілька технік бісерної вишивки: «монастирська», «арочна», «вперед голку», «вприкреп» і т.д. Для ажурних малюнків підходить арочний шов, інакше званий «назад голку» .Наберіте на голку 3-4 бісеріни необхідного кольору. Пройдіть голкою через тканину на такій відстані від початку, щоб між бісерінамі не було зазорів. Вони повинні розташовуватися прямий лініей.Виведіте голку знову на обличчя за останньою бісеріну і пройдіть крізь неї ще раз. Наберіть ще 2-3 бісеріни і знову закріпіть їх, пройшовши на виворіт. Таким чином опрацюйте всю лінію.В відміну від «монастирського» шва, арочний більш гнучкий і дозволяє створювати візерунки найрізноманітніших форм.
5
Поступово зміщуючи пяльци, вишийте на одязі всі лінії малюнка. Звіряйтеся з ескізом, щоб не заплутатися в кольорах. Кінці ниток ховайте в бісеріни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=f3jheOobxNY
Зверніть увагу
Працюючи з щільною тканиною (наприклад, джинси), використовуйте крупніший бісер або намистини і більш товсті голки. Гнучкі бісерні голки можуть зламатися, а достатньо тверда і товста голка не пройде в маленький отвір бісеріни.Прі вишивці по шкірі спочатку шилом розмітьте місця входу голки, зробіть невеликі отвори.