Як утилізувати ртуть. Як видалити ртуть з підлоги.

Практично в кожній родині є ртутний термометр, і багато хто стикався з такою ситуацією, коли градусник розбивається, і кульки розсипались по підлозі ртуті потрібно якось утилізувати. Ртуть - це метал сріблястого кольору, який легко рухливий і має токсичні пари, які легко накопичуються в організмі і призводять до отруєння.
Вам знадобиться
 • - Рукавички,
 • - респіратор,
 • - окуляри,
 • - поліетиленові мішки,
 • - щільний аркуш паперу,
 • - м'який пензлик,
 • - пісок,
 • - гумова груша,
 • - банку з розчином перманганату калію,
 • - ватний тампон,
 • - лейкопластир чи скотч.
Інструкція
1
Насамперед потрібно прибрати тварин в іншу кімнату, а дітей вивести на вулицю. Відкрийте вікна в кімнаті і щільно закрийте двері, щоб пари ртуті не розсіялися по всіх кімнатах. Обов'язково надіньте гумові рукавички.
2
Зробіть все необхідне для того, щоб знизити температуру повітря в кімнаті. Створіть протяг або включите кондиціонер. Так як при температурі вище 18 градусів відбувається випаровування парів ртуті, а це загрожує наслідками для вашого здоров'я.
3
Одягніть респіратор або змочену холодною водою марлеву пов'язку на обличчя. Очі захистіть очками, а на ноги надіньте поліетиленові мішки.
4
Першим ділом зберіть осколки розбитого градусника. Візьміть щільний аркуш паперу і зженете великі горошини ртуті за допомогою м'якого пензлика. Якщо дрібні частинки ртуті зайшлися в щілину, присипте це місце піском і виметіть все тієї ж пензликом.
5
Ні в якому разі не намагайтеся видувати ртуть з щілини. Якщо не виходить її звідти витягти, вам допоможе гумова груша, яку необхідно після використання викинути. Зібрану ртуть складіть в банку з міцним розчином марганцівки. Змочіть ватяний тампон розчином перманганату калію і зберіть маленькі кульки на вату.
6
Візьміть звичайний лейкопластир чи скотч і пройдіться їм по зараженому місцю, для того, щоб зібрати залишки дрібнодисперсного ртуті. Не варто робити різких рухів, робіть все акуратно. Ці ж предмети впливу з ртуттю помістіть в банку з марганцівкою.
7
Банку із зібраною ртуттю щільно закрийте кришкою і віднесіть в пункт утилізації важких металів. Ні в якому разі не викидайте ртуть в сміттєпровід або каналізацію.
Корисна порада
Якщо ви відчули нездужання, викличте лікаря і розкажіть про причини. Пийте велику кількість рідини і їжте більше свіжих фруктів, це вам допоможе впоратися з отруєнням. Ні в якому разі не використовуйте пилосос для збору ртуті, так як виходить із нього гаряче повітря тільки підсилить випаровування парів ртуті, та й пилосос доведеться викинути.
Матеріали, з яких зроблений комп'ютер , розкладаються десятки і навіть сотні років. Тому утилізація комп'ютер ов, оргтехніки та іншого обладнання - соціальний обов'язок кожної організації та окремо взятої людини, яка хоче жити в гармонії з природою.
Інструкція
1
Чи не викидайте свій комп'ютер , оскільки цим ви порушите екологічне законодавство РФ. Ознайомтеся з порядком утилізації комп'ютер ів. Зітріть всі особисті дані з комп'ютер а перед утилізацією. Використовуйте відповідні програми або комплекс програм для повного і безповоротного видалення всієї інформації. Пам'ятайте, що особливо цінну інформацію без можливості її відновлення може стерти тільки професійний програміст.
2
Зверніться у фірму, що спеціалізується на утилізації комп'ютер ів і обладнання, якщо ви працюєте в компанії або на підприємстві і зобов'язані вести облік наявної у вас техніки. Фірму знайдіть в інтернеті або в «жовтих сторінках». Напишіть відповідну заявку або зв'яжіться з представником цієї фірми і чекайте приїзду бригади. Складіть договір про утилізацію, оплатіть всі послуги та заберіть відповідний акт, який згодом треба буде докласти до звітів вашої компанії чи підприємства.
3
Сходіть в комп'ютер ву фірму, якщо ви є фізичною особою і хочете позбутися від застарілого або непотрібного вам обладнання. Віддайте свій комп'ютер на реалізацію (якщо така послуга надається фірмою) та укладіть договір про продаж застарілого обладнання. Чекайте продажу своєї техніки. У разі успішної реалізації з вами зв'яжеться менеджер і запропонує прийти на фірму і забрати суму, виручену від продажу. Також ви можете запропонувати техвідділу забрати ваш комп'ютер на запчастини.
4
Додайте оголошення про продаж, обмін або даруванні вашого комп'ютер а в інтернеті, якщо вам не потрібно звітувати про наявному обладнанні. Надайте свої контактні дані і чекайте дзвінка, листа або повідомлення від зацікавленої особи. Таким чином, ви не тільки позбавитеся від непотрібної техніки, але й забезпечите навколишнє середовище.