Як визначити нержавійку. Як перевірити харчову нержавійку.

Нержавейка, або "нерка", як її ще іноді називають, має якості, притаманними тільки цьому виду сталі. Відрізнити її від "побратимів" можна, піддавши деяким випробуванням. Зробити це можна, помістивши сталь в соляний розчин. Можна вдатися до більш складних методів, використавши фізичні розрахунки.
Вам знадобиться
  • - магніт;
  • - сіль кухонна;
  • - вода;
  • - надфіль;
  • - наждак;
  • - мідний купорос;
  • - стакан з водою;
  • - спектрограф
Інструкція
1
Найпоширеніший спосіб визначити нержавійку - оцінити, як вона взаємодіє з магнітом. Склад нержавіючої сталі дозволяє їй "магнітиться" тільки під впливом струмів Фуко.В звичайних умовах нержавіюча сталь байдужа до магнітного поля.
2
Оскільки, виходячи з назви, "нержавейка" стійка до іржі, треба перевірити її з цієї точки зренія.Необходімо зробити концентрований розчин кухонної солі у воді. Потім помістити в нього виріб зі сталі. На наступну добу можна оцінити результат.Ізделіе з нержавіючої сталі не покриється іржею.
3
Для перевірки нержавійки на справжність, можна застосувати надфіль. Цим інструментом слід провести поперек зрізу вироби кілька разів. Якщо на сточеними поверхні з'явиться жовтизна, значить - це латунь.
4
Існує ще один спосіб проверкі.Необходімо зняти з поверхні металевого виробу шар за допомогою наждаку. Потім нанести на "спустошену" поверхня мідний купорос.Еслі виріб з нержавіючої сталі, колір не зміниться. Будь-який інший метал поміняє колір.
5
Якщо виріб, імовірно з нержавіючої сталі, прослужило досить довго, визначити а нерки так це, можна за зовнішнім віду.Для нержавійки характерна відсутність лускатих, тобто відшарування і розривів зовнішнього покриття виробу. Вироби з такого матеріалу, як правило, довго зберігає свій початковий презентабельний вигляд.
6
Крім цього, на виробах з нержавійки, видно сліди обробки. Для того, щоб їх розрізнити - знадобиться мікроскоп.Чем сильніше його збільшення, тим помітніше сліди.
7
Щоб остаточно переконатися, що виріб з нержавіючої сталі, слід використовувати знання фізичних законів. Один з них свідчить: "тіло, поміщене в стакан, виштовхує воду відповідно до того, з чого воно було зроблено." Необхідно помістити в стакан сталеву деталь. Потім, знаючи, скільки важить сам виріб, порахувати масу води, що вилилася зі склянки. Після цього, необхідно порівняти дані з табличними, по нержавіючої сталі. Результат буде відповіддю на питання про матеріал, з якого виготовлено вироби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VUFga4qNZ-U
Зверніть увагу
Деякі сучасні типи нержавіючої сталі можуть магнітитися. Але в порівнянні з іншими металами, це властивість у них не дуже виражено.
Корисна порада
Нержавіюча сталь може бути харчової та нехарчової. Відрізнити їх можна за допомогою спектрографа.