Як навчитися зводити.

Зведення - фінальний етап звукозапису: суміщення і змішання попередньо записаного, часто різнорідного, звукового матеріалу в щось цілісне і закінчене. При зведенні партій голосу і музичних інструментів виходить, наприклад, готова пісня. Або альбом. При зведенні голосів, музики і шумів виходить, наприклад, фонограма спектаклю. Навчитися цьому і легко, і одночасно, вельми непросто; для цього знадобляться деяка апаратура, спеціальні знання і, неодмінно, гострий і уважний слух.
Інструкція
1
На самому початку вивчіть «матеріальну частину». Візьміть простий 4-х канальний мікшер, підсилювач, колонки, комп'ютер зі звуковою картою і встановленою програмою багатоканального редагування (наприклад, вільно поширювана Audacuty) і CD-програвач. Ваше завдання: вивчити пристрій мікшера, принцип зв'язку програми і звукової карти, а також принципи роботи звукової карти і CD-програвача. Згідно засвоєним знанням, правильно з'єднайте («комутуючу») мікшер, джерела звуку, підсилювач та колонки. Скоммутіровав апарату, включіть апарати в правильній послідовності (підказка - підсилювач включається в самому кінці).
2
Потім завантажте в програму файл, скажімо, із записом симфонії Моцарта, а в CD-програвач поставте диск, скажімо, електронної музики. Одночасно запускаєте відтворення. Ваше завдання: маніпулюючи «керуючими органами» програми і апаратури, змішати два незалежних джерела звуку так, щоб вони не заважали сприймати один одного. Потім - щоб увага слухача переходило з одного джерела на інший. Потім - щоб джерела звучали по черзі. Це - три базових способу відомості і одночасно - три головних навику звукорежисера.
3
Тепер додайте в програмі другу доріжку і перепишіть на неї звук з CD так, щоб не виникла шкідлива «зворотний зв'язок»). Потім, вже в програмі, зведіть дві доріжки трьома вже відомими способами в композицію довжиною 3-4 хвилини. Різати файли, зрозуміло, можна - як раз в цей момент задумайтеся про драматургію, - чому і навіщо ви саме в цих місцях і саме так ріжете, складаєте разом фрагменти? Якого ефекту хочете досягти? Візьміть файл, в якому записаний голос, який читає, наприклад, вірші. І ще п'ять файлів з різною музикою навмання. Вашим завданням буде, залишаючи голос в недоторканності, з розрізненої музики зробити до нього супровід.
4
Отсоедините CD-програвач. Підключіть до мікшера мікрофон через симетричний вхід (підказка - це не роз'єм «джек»). Саме час подивитися в інструкцію до мікрофона і розібратися з «діаграмою спрямованості» і різницею «динамічних» і «конденсаторних» мікрофонів. Ваше завдання на сей раз - з'ясувати найкраще положення мікрофона щодо мовця в разі шепоту, крику, гучного співу. Поекспериментуйте, еаодно покрутивши рукоятки еквалайзера. Взявши гітару і помістивши мікрофон в стійку, знайдіть найкраще положення мікрофона щодо інструмента. Запишіть через мікрофон голос. Саме час розібратися, що таке реверберація, і додати її до запису. Тепер ще раз запишіть голос, чергуючи гучні і тихі звуки, - це називається «динамічний діапазон», який можна ... правильно, «скомпрессировать». Тільки акуратно.
5
А тепер запишіть голос або гітару, наклавши на заздалегідь завантажені 3-4 звукові доріжки ... Зведіть їх так, щоб голосу або гітарі ніщо не заважало і запишіть результат в файл.Начальний курс звукорежисури закінчений.