Як навчитися керувати своїм часом.

Прикмети сучасності - постійний поспіх, хронічна втома, вічний цейтнот. Чи можна всього цього уникнути? Можна - стверджують психологи. У цьому вам допоможе тайм-менеджмент, який вивчає мистецтво управління часом .
Інструкція
1
Перший крок в управлінні своїм часом - визначення робочих пріоритетів. Перш ніж планувати день або тиждень, вирішіть для себе, що потрібно зробити в першу чергу, а що можна відкласти. Складіть розклад, спираючись на список пріоритетів. Запишіть не тільки час початку діяльності, а й плановане час закінчення. Також заплануйте перерви на відпочинок і обід. Контролюйте виконання свого плану і не витрачайте час на сторонні речі.
2
Організуйте своє робоче місце. Краще витратити на це 10 хвилин в кінці кожного дня, ніж щодня годинами шукати потрібні вам предмети і паперу. Розробіть систему розподілу необхідних інструментів, речей і документів. Нехай ті, що потрібні постійно, будуть під рукою, ті, що потрібні рідше, в межах досяжності. Те, що використовується рідко, нехай лежить в шафі або ящику. Така система допоможе вам не захламить робоче місце.
3
В кінці дня тайм-менеджмент рекомендує актуалізувати список справ: видалити те, що зроблено, додати нові дії. Визначтеся і з очікуваними термінами нових робіт. У режимі реального часу аналізуйте надходить. Якщо часу на аналіз потрібно більше кількох хвилин - додайте цю дію в розклад, інакше воно зіб'є собою всі терміни.
4
Усуньте всі перешкоди, що заважають вам у роботі. Наприклад, приймайте відвідувачів не в будь-який час, а відповідно до розкладу, тому постійне відволікання не дасть вам ефективно працювати.
5
В кінці робочого тижня підведіть всі підсумки. Проаналізуйте ті дії, які не встигли зробити, а також ті, що зайняли часу менше планованого. Врахуйте це в складанні розкладу на наступний тиждень. Зробіть всі необхідні для роботи записи, щоб очистити голову на вихідні.
Корисна порада
Складаючи розклад, не прагнете стиснути час на виконання деяких операцій до мінімуму. Форс-мажорні обставини далеко не рідкісні, як і несподівані труднощі. Постарайтеся все це врахувати. По справжньому керуючи своїм часом, ви будете встигати, і працювати, і відпочивати. Тому без перерв ви швидше видихніть і зробите менше. Відпочивати потрібно частіше, до того, як втомитеся, але потроху.
Час є поновлюваних ресурсом, тому воно так цінно. Часто його не вистачає, але ж є люди, яким потрібна на виконання аналогічної роботи набагато менше часу. Це означає, що вони вміють ним керувати.
Навчитися керувати власним часом може кожен, від людини потрібні тільки бажання, терпіння і самодисципліна. Саме ці якості допоможуть викроїти кілька вільних годин на день, яких так не вистачає.

Визначення цілей

У першу чергу слід визначитися з цілями, тобто написати список того, що потрібно буде зробити протягом дня. Бажано завести для цих цілей щоденник, де щохвилини будуть розписані всі дії. У нього слід постійно заглядати і звірятися, щоб згодом не вибитися з графіка. Така практика допоможе стати більш дисциплінованим і звільнить час на інші справи.

Час в очікуваннях

Людина досить багато часу витрачає на очікування чого-небудь, тобто в транспорті, черги, пробках. Проте його можна використовувати собі на благо. Якщо є автомобіль, то можна слухати аудіокниги в пробках, записувати свої думки на диктофон в телефоні, вирішувати дрібні робочі питання, складати план на наступний день. Коли доводиться їздити на міському транспорті, можна слухати книги в маршрутках, читати в метро або обмірковувати проекти. Адже досить часто спонтанно з'являються цінні, креативні думки.

Перемикання замість відпочинку

Нерідко одноманітна діяльність навіває сон, тому робота йде все повільніше. Тут можна порадити відпочити, але краще використовувати цей час з користю для себе. Потрібно просто кинути поточний проект і переключитися на щось інше. Через годину можна буде повернутися до первісної діяльності, і тоді справа піде набагато швидше.

Відключення від зовнішнього світу

Щоб встигнути зробити більше, слід відключитися від зовнішнього світу. Іншими словами, потрібно буде забути про соціальні мережі, форумах і різних розважальних сайтах. Вони забирають купу часу, тому від них необхідно відмовитися. Адже невинне запитання одного про те, як йдуть справи, часом переходить в довгу переписку. Коли приятелів декілька, можна витратити не одну годину на ведення бесіди. З цієї причини не варто заходити в соціальні мережі, так вдасться уникнути спокуси.

Мотивація

Дуже важливо, складаючи план дій на день або тиждень правильно змотивувати себе. Адже нерідко людині просто лінь його дотримуватися. У цьому випадку слід в кінці дня преміювати себе за відмінно виконану роботу. Це може бути все що завгодно від сидіння в соціальних мережах до прогулянки з коханою людиною, головне - щоб це мотивувало до дії.