Як розплавити парафін. Як розтопити парафін в домашніх умовах.

Парафін являє собою світло-жовте або майже біла речовина, за властивостями дуже нагадує віск. Через низьку температуру плавлення, досить великий теплоємності і схожості за властивостями з воском, парафін застосовують в косметології, медицині та побуті для проведення прогрівань, косметичних процедур і парафинолечения. При кімнатній температурі парафін знаходиться в твердому стані, тому перед застосуванням його необхідно розплавити.
Вам знадобиться
  • - дві каструлі різного діаметру;
  • - газова або електрична плита;
  • - парафін;
  • - вода.
Інструкція
1
Підготуйте посуд. Візьміть досить широку й об'ємну металеву каструлю. Виберіть металеву каструлю меншої глибини і об'єму - таку, щоб вона могла би бути встановлена всередину першого. При установці ручки меншою каструлі повинні лежати на ободі більшою, днища не повинні стикатися.
2
Встановіть малу каструлю у велику. Заповніть простір між ними водою приблизно на третину - так, щоб мала каструля в достатній мірі занурювалася в воду дном. Вийміть малу каструлю.
3
Почніть нагрів води у великій каструлі. Розпаліть газовий пальник або включите електричну конфорку плити. Поставте на неї каструлю з водою і накрийте кришкою. Потужність пальника можна зробити максимальною.
4
Підготуйте парафін. Роздробити його або наріжте невеликими шматками. Підготовку парафіну справляєте на газеті або клейонці для того, щоб легко зібрати і використовувати дрібні крихти.
5
Покладіть парафін в ємність. Компактно розмістіть шматки парафіну в малій каструлі. Заповніть її не більше ніж наполовину.
6
Почніть плавлення парафіну. Коли вода у великій каструлі закипить, зніміть з неї кришку і встановіть в неї малу зі шматками парафіну. Зменшіть потужність конфорки так, щоб кипіння води продовжувалося, але не було інтенсивним. Накрийте кришкою малу каструлю.
7
Розплавте парафін. Дочекайтеся повного переходу всієї маси парафіну в рідкий стан. Розплавлений парафін займе менший обсяг, ніж його шматки, спочатку поміщені в каструлю. Тому, якщо рідкого парафіну потрібно більше, можна помістити в посуд ще кілька твердих шматків і дочекатися їх повного розплавлення.
8
Закінчите процес плавлення. Вимкніть конфорку плити. Акуратно витягніть каструлю з розплавом парафіну з окропу.
Зверніть увагу
Розплавленим на паровій бані парафіном можна сильно обпектися, будьте осторожни.Не намагайтеся плавити парафін на відкритому вогні. Температура розплаву буде набагато вище, ніж при плавленні парафіну на паровій бані. Попадання такого парафіну на шкіру призведе до дуже сильних опіків. Крім того, при температурі вище 140 градусів парафін починає окислюватися.
Парафін широко застосовується в побуті, медицині і косметології. Такі властивості парафіну, як низька температура плавлення і висока теплоємність, дозволяють проводити з ним різні види лікування, прогрівань, а також доглядати за шкірою. Звичайний парафін, як правило, знаходиться в твердій фазі, тому перед використанням речовина потрібно розплавити.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - вода;
  • - дві металеві ємності;
  • - електрична (газова) плита.
Інструкція
1
Приготуйте дві металеві ємності відповідного розміру. Це можуть бути металеві каструлі або миски різного об'єму. Розміри ємностей підберіть так, щоб одна з них вільно входила в іншу. Краю меншої ємності або ручки маленької каструлі повинні лежати на колі ємності більшого розміру, днища стикатися не повинні.
2
Залийте у велику ємність приблизно на одну третину води. Зверху встановіть каструлю меншого обсягу. Відкоригуйте рівень води таким чином, щоб днище верхньої ємності було небагато занурене у воду. Тепер можна на час витягти верхню посуд.
3
Помістіть ємність з водою на гарячу електричну або газову плиту і прикрийте її кришкою. Встановіть максимальну потужність пальника, щоб довести воду до кипіння.
4
На аркуші паперу або на старій газеті подрібніть шматки парафіну - так вони швидше розплавляться. Помістіть їх в меншу ємність, щоб речовина займало не більше її половини.
5
Зніміть кришку з кастрблі, в якій вже закипіла вода. Помістіть в неї ємність з парафіном. Відрегулюйте потужність пальника або конфорки, щоб трохи знизити інтенсивність кипіння води. Парафін закрийте кришкою.
6
Дочекайтеся, коли парафін розплавиться, перетворившись на рідку масу. Якщо в цьому є необхідність, додайте ще порцію парафіну, довівши його кількість до необхідного рівня. Після остаточного розплавлення речовини відключіть плиту і зніміть з неї обидві ємності.
7
Використовуйте приготований парафін за призначенням. При зверненні з розплавленим парафіном будьте обережні, щоб не отримати опіків.