Як знайти хорошого репетитора.

Удосконалюватися ніколи не пізно. Хтось просто хоче здати ЄДІ, а хтось все життя мріяв навчитися грати на піаніно, говорити арабською або кататися на сноуборді. З усім цим можуть допомогти професіонали в своїй справі - репетитори.
Вам знадобиться
  • Гроші
Інструкція
1
Перш за все, визначитеся, з якого предмету вам потрібен репетитор. У наш час можна знайти безліч варіантів репетиторства: іноземні мови, музичні інструменти, вокал, загальноосвітні предмети, спорт, танці, риторика і навіть етикет.
2
Визначтеся з вашим матеріальним становищем і кількістю занять на тиждень. Звичайно, чим більше занять, тим краще. Але чи вистачить грошей, щоб за них розплатитися? Від матеріального стану залежить і кваліфікація репетитора . Заняття у досвідчених педагогів можуть влетіти вам в копієчку.
3
Шукайте репетитора по знайомих. Це непоганий спосіб знайти хорошого педагога, адже поганого педагога знайомі не порадять. Можете звернутися до своїх шкільних вчителям або викладачам з інституту. Вони, як ніхто інший, знають ваші слабкі сторони і допоможуть "підтягнути хвости".
4
Зверніть увагу на оголошення в газетах і на вулиці. Цей спосіб гарантує вам самостійність у виборі вчителя. Але тут є один мінус. Спочатку ви не зможете побачити обличчя людини і не знаєте, до кого йдете.
5
Зверніться за допомогою в спеціальні освітні центри. Одні з них готують до ЄДІ, інші допомагають з іноземними мовами. Освітні центри включають в себе художні школи, музичні, математичні - варіантів багато. Але заняття проходять не індивідуально, а в групах.
6
Дізнайтеся, чи підготовчі курси при вузі, в який ви збираєтеся. Там вас підготують до здачі вступних іспитів, ви познайомитеся з майбутніми педагогами і атмосферою інституту.
7
Скористайтеся допомогою інтернету. Тут ви знайдете все. Наберіть в пошуковику потрібну комбінацію, наприклад, «репетитор з англійської мови» та переглядайте посилання. Можете шукати педагога на спеціалізованих сайтах для репетиторів. Перед вами будуть представлені анкети зареєстрованих користувачів. Їх ви можете відсортувати за досліджуваного предмета і стягнутої платі за годину. Цей спосіб дуже хороший, адже ви можете побачити фотографію репетитора , його освіту та досвід роботи. На останній пункт зверніть особливу увагу. Адже досвід - одна з головних складових гарного педагога, і чим більше він викладає, тим ефективніше будуть ваші заняття. Переглядайте кілька варіантів відразу і виберіть найприйнятніші для вас. А от якість знань і навчання ви можете вже перевірити на практиці. Залишається лише домовитися з репетитором і приступити до занять.
Якщо ви вирішили зайнятися англійською індивідуально, потрібно дуже відповідально підійти до вибору репетитора. Адже від нього багато в чому буде залежати, наскільки вдалою стане ваша навчання, як швидко ви опануєте англійським і навіть вдасться вам по-справжньому полюбити мову великих поетів і політиків, геніальних вчених і неординарних мислителів.
Інструкція
1
Поговоріть із знайомими і друзями, які займаються англійською з репетитором. Дійсно хороші вчителі часто не дають оголошення про пошук учнів. У них немає потреби це робити, так як на послуги таких репетиторів йде запис на кілька місяців вперед. Їхні контакти передають з рук в руки, знайомством з ними дорожать, їх рекомендують кращим друзям. Вони ніколи не дозволять собі поставитися до роботи недбало. Адже репутація, створена роками невпинної праці, занадто важлива для них.
2
Дізнайтеся у викладача, чи є у нього програма занять. Зазвичай репетитор будує свої заняття з урахуванням індивідуальних особливостей учня. Але якась загальна програма у нього повинна бути. Поцікавтеся, чому він зможе навчити вас через місяць, і що ви будете знати через рік. Якщо кандидат в репетитори запевняє вас, що навчить вас усього, чого ви захочете і за той час, який вам буде зручно, це привід насторожитися.
3
Вибирайте досвідченого репетитора. Щойно закінчив вуз молодий учитель може прекрасно знати англійським, але у нього не буде роками напрацьованих вправ, ефективних і перевірених методик, відточеною системи навчання та терпіння досвідченого педагога. Хоча репетитори без досвіду беруть набагато менше грошей за свої послуги.
4
Поцікавтеся спеціалізацією репетитора. Зазвичай викладач англійської орієнтується на одну групу учнів, наприклад, на людей, які готуються здати екзамен з ITELS, на учнів молодших класів або на бізнесменів і менеджерів, яким потрібна англійська для роботи. Якщо потенційний репетитор стверджує, що він «універсал» і здатний будь-якого навчити англійської, як розмовної, так і діловому, можливо, він більше орієнтований на заробіток, а не на результат.
Корисна порада
Якщо ви не можете вибрати репетитора з декількох кандидатів, зверніть увагу на того, з ким вам легше спілкуватися. Адже індивідуальні заняття передбачають дуже тісну співпрацю. Чим більше ви будете довіряти своєму вчителеві, тим легше вам буде даватися навчання.