Як зробити байку.

Байка - легке і цікавий твір. Серед відомих байкарів імена Езопа, Лафонтена, Крилова. В наші дні по їх стопах пішли Михалков і Хазанов. Незважаючи на те, що створювалися байки в різні століття, їх зміст актуально і в даний час.
Вам знадобиться
  • Наблюдательность, почуття гумору
Інструкція
1
Байка - це короткий сатиричний твір у віршах, схоже своїми рисами на притчу і аполог. Так як байка насамперед сатира, значить потрібно щось висміювати. Визначте, який порок ви будете зображати у своєму творінні. Наприклад, у всім відомій байці Крилова «Ворона і лисиця» висміюється лестощі і її вплив на людину. А в байці «Мавпа й окуляри» - невігластво і безграмотність. Ось і ви оберете негативне явище. Воно повинно бути негативним не для однієї людини, а для всього суспільства в цілому. Ця проблема повинна бути зрозумілою кожному читачеві і викликати думка: «Це мені знайоме!»
2
Якщо ви помітили, героями більшості байок стають тварини. Це не означає, що байкарі мають щось проти ведмедів або вовків. Тварини уособлюють людські недоліки, а повадки, притаманні тваринам, стають додатковою характеристикою героїв. Це необов'язкова умова для написання твору, але зайвим теж не буде. Вводячи героїв в байку , подумайте, хто з них який образ втілюватиме. Наприклад, у байці «Вовк та ягня» Крилов зобразив не просто тварин, а Наполеона і Кутузова і реальну історичну обстановку в країні.
3
Мораль - обов'язковий елемент байки. Мораль зустрічається на початку або в кінці твору і підводить підсумок розказаної історії. Написавши твір, робіть правильні висновки і виносьте в мораль основні ідеї. Висміяли пияцтво? Значить і мораль повинна говорити про алкоголізм і підкреслювати його негативні сторони. Висміяли дурість? Значить говорите про дурнів.
4
Будова. І нарешті, так як байка - все таки твір у віршах, подбайте про риму. Склад повинен бути легким, зрозумілим, ритмічним. Читачі повинні розуміти кожне слово і кожну думку, сказану вами. Дерзайте! Пробуйте! Творіть!