Як відчувати себе впевнено за кермом. Як побороти невпевненість при водінні.

Новачок, який нещодавно отримав водійські права, довгий час може почувати себе невпевнено за кермом автомобіля і відчувати страх потрапити в аварію. Впевнене водіння - це, насамперед, результат постійної практики і психологічного комфорту.
Інструкція
1
Усвідомте, що невпевненість за кермом - цілком нормальна ситуація. Як відомо впевненість приходить тільки з досвідом, а щоб цей досвід з'явився, важливо якомога частіше їздити. Поставте на машину навігатор, особливо якщо ви живете в мегаполісі. Це допоможе швидше орієнтуватися в міському потоці, не пропустити потрібний поворот, знайти відносно вільну трасу. Регулярно тренуйтеся. Спробуйте кілька разів проїхати по одному і тому ж маршруту в різний час - в годину пік і коли дорога майже пуста.Как тільки відчуєте впевненість у проходженні траси, знайдіть новий маршрут для освоєння.
2
Запишіться на додаткові курси в автошколі. Часто автошколи проводять курси екстремального водіння або водіння за певних умов (наприклад, в ожеледь). А тренінг контраварійного водіння допоможе вам змоделювати можливі важкі ситуації на дорозі і навчить, як їх уникнути. На такому тренінгу ви знайдете необхідний досвід, а разом з ним прийде і впевненість.
3
Проаналізуйте, коли саме ви відчуваєте невпевненість за кермом : у великому потоці машин, при перестроюванні або в разі поганого знайомства з дорогою. Можливо, вас терзає страх стати винуватцем аварії. Зверніться до психолога або психотерапевта, який допоможе розібрати ваші страхи і підкаже, як з ними впоратися. Не варто соромитися своєї проблеми. Найчастіше коріння невпевненості за кермом лежать в низькій самооцінці. Тому допомога фахівця необхідна, щоб в найкоротші терміни вирішити питання.
4
Перевірте, чи комфортно ви почуваєте себе в салоні автомобіля. Чи не дратує вас звуки музики, запах автомобільного освіжувача. Чи зручно вам в кріслі. Іноді причини невпевненості можуть критися в елементарному дискомфорті, який можна легко усунути.
5
не дратує і не нервуйте, якщо водій не дотримується правил. Краще пропустіть лихача. Не намагайтеся довести, що ви маєте рацію, а інший водій - ні, якщо в тому немає необхідності. Повірте, що відповідальних водіїв нітрохи не менше, ніж неадекватних. Не бійтеся попросити допомоги, якщо раптом ви застрягли на перехресті або згорнули не туди і заблукали.
6
І пам'ятайте, ніхто не застрахований від помилок і аварій - ні водій з багаторічним стажем, ні зелений новачок. Не переживайте про те, що може ніколи не відбутися.