Як розрахувати площу будівлі.

Будь-яку людину, який задумав купити будинок або квартиру, в першу чергу цікавлять два важливих взаимозависящих питання - вартість і площу . Площа - один з найважливіших факторів, що визначають ціну. Для того щоб вас не обдурили при покупці будинку або квартири, необхідно самим переконатися в достовірності зазначеної площі будівлі або квартири в договорі.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - блокнот;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
У першу чергу починаємо з вимірювання сторін одній з кімнат. Візьміть рулетку, краще будівельну, яка має достатню довжину і добре тримає рівну форму. Довжину і ширину кімнати виміряйте уздовж стін. Для цього звільніть простір біля стіни і прикладіть рулетку до підлоги. Слідкуйте за тим, щоб рулетка лежала рівно і вільно вздовж плінтуса. Отримані результати вимірювань, запишіть в блокнот. Аналогічні вимірювання проведіть по черзі у всіх кімнатах, що знаходяться в будинку або квартирі.
2
Для обчислення площі кожної кімнати скористайтеся наступною формулою: ДхШ = П. Де Д - довжина кімнати, Ш - ширина кімнати, П - площу кімнати. Кожне із значень запишіть у блокнот, зробивши відповідну позначку про те, яка площу відповідає кожній кімнаті. Такі позначки допоможуть вам у подальшому уникнути повторних замірів.
3
Підсумовуйте підсумки підрахунків площі кожної з кімнат, що знаходяться в будинку або квартирі. Цифра, отримана в результаті, і є площу приміщення.
Зверніть увагу
Щоб отримати більш точні результати вимірювань бажано провести по два-три виміри однієї і тієї ж стіни (всі цифри записуйте). У разі отримання різних результатів, то визначте середнє арифметичне - всі числа складіть і розділіть на кількість замірів. Пам'ятайте, що у сфері торгівлі нерухомістю існує два поняття, пов'язаних з площею - це загальна площа приміщень і житлова площа. При звірці цифр в документах на квартиру або будинок, звертайте увагу, про яку саме площі йде мова.
Корисна порада
Щоб не помилитися в розрахунках, рекомендується всі виміри виробляти в одній величині, тобто в метрах. У підсумку значення площі у Вас буде визначатися в метрах квадратних. Буде так само корисно порівняти ваші значення по площах кімнат зі значеннями з технічної документації на приміщення.