Як визначити повноту ноги.

Повнота ноги - це параметр, який визначається рідко при купівлі взуття, так як традиційно матеріали обувки м'які і мають властивість з часом розтягуватися. У Європі і в Росії розмір повноти позначають цифрами від 1 до 8, і відповідно від 1 до 12, а в Штатах і у Великобританії використовуються букви з А по F.
Вам знадобиться
  • - сантиметр
  • - калькулятор
  • - спеціальні таблиці для визначення повноти ноги
Інструкція
1
Довіртеся професіоналу-взуттєвиків, який вимірявши гнучкою міліметровою стрічкою потрібні параметри ноги , визначить згідно з державним стандартом Росії № 3927-88 її повноту. Також можете самостійно обчислити розмір.
2
Виміряйте за допомогою сантиметра обхват стопи в найширшій її ділянці носка, а також довжину стопи. Запам'ятайте значення в міліметрах.
3
Обчисліть шуканий розмір повноти ноги за формулою. Номер повноти дорівнює різниці творів коефіцієнта 0,25 на обхват стопи і значення 0,15 на довжину стопи, мінус постійний коефіцієнт (17 - для чоловіків, 16 - для жінок, 16,5 - для дітей, 13,5 - для школярів). Отриманий результат можна округлити, при цьому вийде розмір повноти ноги в російській системі заходів обчислення (ГОСТ 3927-88). Врахуйте, що стандартні дитячі розміри повноти ніг визначають за шкалою від 1 до 5 для дошкільнят, а для підлітків від 1 до 8.
4
Переведіть отриманий вище розмір повноти в будь-яку іншу систему, для чого скористайтеся спеціальними таблицями співвідношення повноти шкал або інтернетом. У будь-якій пошуковій системі глобальної мережі задайте «Таблиця визначення повноти взуття». Якщо не хочете шукати по сайтах, вибирайте пошук картинок, який дасть миттєвий результат.
5
Переведіть самостійно в європейську систему заходів обчислення повноти ноги з урахуванням того, що інтервал між розмірами від 1 до 8 становить 5 міліметрів, а за російськими стандартами різниця становить 4 міліметри. Наприклад, вітчизняний перший жіночий розмір відповідає п'ятій європейського, а чоловічий - шостого.
6
Визначте «на око» розмір ноги , дотримуючись еталонних значень для американської та англійської систем стандартів: «В» - вузька повнота ноги , «D» - середня , «E» - трохи повніше середньої, «EE» - широка і повна стопа ноги .
Корисна порада
Добре підібране взуття надаватися і знімається без зусиль, легко. Занадто вузькі черевики можуть призвести до деформації і порушення кровообігу, а у вільній взутті нога не має опори.