Як навчитися грати за табам.

Таби, або табулатура, - спосіб запису нотного тексту, призначеного для виконання на струнних ладових інструментах (всі види гітар, допустимо для балалайок, лютні тощо). З стандартної системи нотації табулатури успадкували позначення тривалостей, в іншому ж видно суттєві відмінності.
Інструкція
1
У стандартній системі запису на нотоносце п'ять лінійок. В табулатурі кількість лінійок дорівнює кількості струн на інструменті: чотириструнний бас - чотири лінійки, семиструнная гітара - сім. Відповідно, кожна лінійка відповідає струні, від першої (верхньої на «нотоносце», найтоншою на інструменті) до останньої (четвертої, шостої, сьомої, дванадцятої і т.д.). Інакше кажучи, якщо на табулатурі відзначена друга лінійка зверху, значить, потрібно затиснути другу струну.
2
Цифри на лінійці позначають номер лада, який потрібно затиснути. Цифра 0 означає, що витягується звук на відкритій струні (нічого затискати не потрібно). Приміром, якщо відзначена цифра 2 на другій лінійці, затисніть другу струну на другому ладу.
3
Для позначення акордів на табулатурах кілька цифр розташовуються одна під іншою. Отже, потрібно одночасно затиснути зазначені струни на зазначених ладах.
4
Тривалості в системі табулатурной записи позначаються так само, як і в стандартній нотації: ціла нота - незаштриховані коло, половинна - незаштриховані коло зі штилем (вертикальної паличкою), чверть - заштрихований коло зі штилем, і т.д. Тривалість пауз позначається такими ж знаками.
Зверніть увагу
В деяких випадках табулатурное позначення тривалостей трохи видозмінюється. В таких випадках визначайте ритмічний малюнок на слух: попросіть автора виконати вашу партію на доступному йому інструменті (якщо він не гітарист) або, при роботі в нотному редакторі (начебто Guitar Pro, Sibelius або подібного) просто натисніть кнопку "Play" .Іграть табулатури неможливо на духових, клавішних інструментах і інструментах інших сімейств. Для запису партій синтезатора, труби та інших використовуйте стандартну систему нотації
Гітаристи усього світу сердечно дякують французьких музикантів. Адже це саме вони відкрили світу таке унікальне твір думки, як табулатура. Будь початківець гітарист, ще не знає нот, зможе за допомогою даної системи запису зіграти ті композиції, які до цього моменту були йому не під силу ... Отже, про користь табулатури і як же грати з їх допомогою.
Інструкція
1
Слово «Табулатура» має в народу досить просте і лаконічне назва - «таби». На принципі роботи табулатури програмістами створена програма Gitar Pro, яка дозволяє не тільки зчитувати інформацію, але і бачити, як це грається яку тривалість має кожна нота. Але про все по порядку.
2
Отже, дивлячись лист, списаний табами, вчимося розуміти, що тут до чого. Першим ділом звертаємо увагу на те, що зліва на право йдуть шість паралельних линів. Ці лінії позначають струни гітари (якщо використовується 4-х струнна бас-гітара, то і ліній буде всього 4). Але дуже важливо звернути увагу на те, що сама верхня лінія в табах позначає найтоншу струну, тобто першу знизу. Отже, сама нижня струна буде позначати шосту струну, найтовстішу.
3
Гаразд, зі струнами і розташуванням начебто трохи розібралися. Тепер звертаємо увагу на цифри, які розташовані на цих лініях-струнах. Кожна цифра позначає номер лада, на якому слід затиснути ту струну, на якій знаходиться ця цифра. До прикмету, на четвертій струні стоїть цифра «8». Це означає, що на четверту струну потрібно затиснути на восьмому ладу.
4
Так само варто враховувати, що цифри будуть знаходитися на різних струнах. І при вивченні табів не слід забувати, що, як і в книзі, все читається зліва на право, отже, сама ліва цифра, якою б вона не була, буде найпершою. І не має значення, на яких струнах розташовані цифри. Необхідно строго слідувати стандартному правилом читання. Якщо ж варто відразу кілька цифр, одна під одною, то це означає, що треба зачепити відмічені струни саме на цих ладах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OHifr7Vpw80