Як зняти батарейку на материнській платі. батарейка усередині процесора.

Литиевая батарейка на материнській платі має обмежений, хоча і тривалий термін служби. Рано чи пізно вона розрядиться, що призведе до необхідності встановлювати час і дату заново при кожному включенні комп'ютера. Щоб позбутися такої необхідності, батарейку необхідно змінити.
Інструкція
1
Правильно підготуйте комп'ютер до процедури заміни батарейки. Завершіть роботу операційної системи, дочекайтеся виключення машини. Але цього недостатньо. На багатьох материнських платах навіть у вимкненому режимі частина вузлів продовжує працювати від джерела чергового живлення. Про це може сигналізувати розташований на платі світлодіод, але навіть якщо його немає, повна гарантія того, що вона повністю знеструмлена, відсутня. Тому необхідно також фізично відключити блок живлення спеціальним вимикачем на ньому, або шляхом витягування з нього силового кабелю.
2
Огляньте плату, щоб знайти батарейку . Якщо її не видно, спробуйте зняти блок живлення - можливо, вона під ним. Робіть це обережно, щоб не впустити блок на вентилятор процесора (трапляється і таке). Якщо виявити батарейку все одно не вдається, спробуйте знайти маленький чорний прямокутний вузол із зображенням будильника і написом "DALLAS". Це - нерозбірні годинник реального часу, всередині яких і знаходиться елемент живлення. Змінити його, не зламавши цей модуль, неможливо, доведеться змиритися з необхідністю при кожному включенні комп'ютера виставляти час і дату заново. На щастя, зустрічається таке рішення рідко і тільки на старих платах.На дуже старих платах замість елемента живлення використовується спеціальна акумуляторна батарея. Міняти її доводиться через не розрядки, а зносу. Не маючи навичок пайки багатошарових плат, самостійно за таку заміну краще не братися.
3
На тримачі батарейки є фіксатор. Саме він утримує її на місці. Відтягніть цей фіксатор в сторону - батарейка пріподнімется. Залишиться витягнути її.
4
Витягнутий елемент живлення ні в якому разі не можна заряджати, оскільки він є літієвим, а не літій-іонним. Спроба його зарядити навіть малим струмом або замкнути накоротко загрожує загорянням. Спробуйте виміряти напругу на батарейці. Якщо воно дорівнює приблизно двом вольтам, від неї ще досить довго зможуть працювати кварцові настінні годинники, розраховані на 1,5 В. Не намагайтеся для цього нагрівати її паяльником - використовуйте тримач, знятий з несправною материнської плати.Когда батарейка розрядиться остаточно, здайте її в пункт утилізації, якщо такий є в ДЕЗ.
5
Якщо ви не впевнені, що зможете правильно вибрати нову батарейку , візьміть з собою в магазин стару. Врахуйте, що деякі материнські плати допускають установку елементів двох типів: CR2025 і CR2032. Другий переважніше: стоїть він зазвичай стільки ж, а служить довше. Не шукайте дорогі батарейки, оскільки за терміном служби вони не відрізняються від дешевих того ж тіпоразмера.В комп'ютерах фірми Hewlett Packard можуть використовуватися нестандартні елементи живлення. З високою ціною нової батарейки в цьому випадку доведеться змиритися.
6
Для установки нового елемента розташуйте її плюсовим висновком до себе і помістіть під упор, розташований в тримачі навпроти фіксатора. Натисніть на батарейку , і вона опиниться під фіксатором.
7
Якщо ви знімали блок живлення, поставте його на місце. Підключіть до комп'ютера силовий кабель або включите блок живлення розташованим на ньому вимикачем. Закрийте корпус комп'ютера, запустіть його, і тут же почніть швидко натискати на клавіатурі клавішу "F2" або "Delete" (залежно від моделі материнської плати), поки не відбудеться вхід в CMOS Setup. Заново виставте час і дату, після чого збережіть налаштування. Приступите до користування комп'ютером.
Батареї та акумулятори зараз використовуються більшістю портативних пристроїв: телефони, ноутбуки, пульти дистанційного керування, фотоапарати, mp3-плеєри і так далі. У кожному з них батарея витягується по-різному.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Для того щоб витягти акумулятор з вашого телефону, відкрийте кришку батарейного відсіку на задній стінці телефону, злегка натиснувши біля її основи. Зверніть увагу, що деякі кришки утримуються за допомогою спеціальних засувок, в цьому випадку знайдіть в конструкції пристрою спеціальні кнопки.
2
Якщо ви хочете витягти акумулятор з вашого ноутбука або нетбука, переверніть його і знайдіть з правого боку спеціальний замок, положення якого потрібно пересунути в протилежну сторону (потрібні положення відзначені спеціальними піктограмами). Зліва відсуньте і утримуйте другий замок акумулятора, потім дістаньте батарею з відсіку комп'ютера.
3
Щоб дістати батарею з вашого портативного плеєра, яка знаходиться всередині нього, скористайтеся маленької хрестової викруткою і пластиковою картою. Відкрутіть видимі болти з корпусу (можуть ховатися за заглушками або за іншими зовнішніми елементами пристрою), після чого зніміть його панель за допомогою пластикової карти. Відкрутіть батарейний відсік і вийміть акумулятор з плеєра.
4
Якщо ви хочете витягти оригінальний акумулятор з фотоапарата, відкрийте засувку батарейного відсіку (поряд повинна знаходитися флеш-карта), відсуньте спеціальний тримач батареї, або, якщо такий відсутній, просто злегка натисніть на неї пальцем. Якщо вам потрібно витягти звичайні акумулятори, просто знайдіть і відкрийте відповідну частину пристрою, в якому вони знаходяться, і переверніть фотоапарат, батарейки випадуть самі.
5
З якого б пристрою вам ні доводилося витягувати акумулятори та батареї, завжди попередньо читайте інструкції, потрібна вам інформація стосовно даного процесу знаходиться зазвичай на перших її сторінках. У разі, якщо з якої-небудь причини у вас відсутній інструкція, ви завжди можете завантажити її з сайту виробника пристрою.
Корисна порада
Не виймайте внутрішній акумулятор пристрою поки на нього діє гарантія.