Як навчитися в'язати шапочки.

З настанням перших осінніх холодів саме час згадати про теплі речі. І в першу чергу і собі, і своїм дітям люди воліють одягати шапочки . Особливо популярні ті, що пов'язані своїми руками. Такі і носити приємно, і в їхній якості сумніватися не доводиться.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - вовняні нитки;
  • - сантиметр;
  • - голка;
  • - нитка;
  • - картон ;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Швидко навчитися в'язати красиві шапочки гачком можна таким способом. Почніть з обміру голови тієї людини, якій збираєтеся в'язати. Залежно від розміру розрахуйте кількість петель першого ряду. Наберіть ланцюжок з повітряних петель відповідної довжини.
2
Пров'яжіть гумкою з рельєфних стовпчиків від трьох до п'яти сантиметрів - на ваш розсуд. Після того як ви її закінчили, в'язати потрібно стовпчиками без накиду. Для рівного краю не забувайте робити по одній повітряної петлі підйому. Таким чином продовжуйте полотно вив'язувати шапочки до потрібної довжини.
3
Потрібну довжину слід визначати приміряннями до голови своєї «моделі». Повторюйте цю маніпуляцію через кожні 5-6 рядів. Коли довяжете до необхідної довжини, і напівфабрикат вироби сидить ідеально на голові людини, обріжте нитку. Виверніть зв'язане полотно на ліву сторону і виконайте шов. Робити його можна як голкою з тією ниткою, якої в'язали, так і самим гачком з'єднувальними стовпчиками. При цьому на маківці стягніть заготовку, щоб вона прийняла форму шапочки . Ображати нитку.
4
Шапка готова. Можна залишити її і так. А можна прикрасити помпоном. Виріжте з картону круги того розміру, якого буде ваше прикраса. У них зробіть отвір посередині. Намотайте нитки на кругляши, склавши їх разом. Розріжте нитка, злегка розставивши картонки. Посередині перехопіть інший ниткою. Гарненько затягніть. Подрежьте крайку. Прикраса готова. Пришийте його до шапки.
5
Взагалі з цим виробом можна експериментувати. Наприклад, зробити шапку в кольорову смужку. Або як прикраса пришити в'язаний квітка збоку. Стильно буде виглядати і модель із зав'язками, які також легко змайструвати з решти вовни. Для хлопчиків можна купити тканинні нашивки у вигляді модних супергероїв або машинок.
6
Чоловікам старшого віку можна зробити кольоровий тільки гумку, а все інше зв'язати однотонної пряжею. Загалом, дану модель можна адаптувати практично під будь-який вік, і це ідеальний варіант, якщо потрібно буквально за один вечір зробити практичний подарунок.
Зверніть увагу
Щоб шапка прийняла форму і стала м'якою, її потрібно випрати вручну з невеликим додаванням Ленора до порошку.
Корисна порада
Нитки для в'язання краще вибирати вовняні, напівшерстяні і з невеликим доповненням акрилу. Тоді в шапках вашим рідним буде дійсно тепло і комфортно.