Як поліпшити гнучкість.

Для багатьох видів спорту потрібно не тільки велика м'язова маса, але і відмінна гнучкість . Такі параметри визначаються в чому генами і біологією, хоча спробувати їх розвинути може кожен.
Інструкція
1
Працюйте над розтяжкою. Це найпростіше і очевидне рішення, яке дозволить тілу рухатися в набагато більшій кількості площин, ніж раніше і взагалі, допоможе відчувати себе легше в повсякденності. Привчіть себе потягнутися перед кожним тренуванням - це розслабить м'язи і приготує їх до навантажень. Однак і в кінці заняття обов'язково приділяйте 15 хвилин розтяжці: м'язи (як і залізо, наприклад) мають менший шанс порватися, будучи розігрітими. Базовими вправами є нахили (хорошим результатом вважайте можливість повністю впертися долонею в підлогу, не згинаючи колін) і розтяжка буквою V - так ви повинні розставити ноги, будучи на підлозі. В даному випадку вам варто прагнути до 180 градусам, а й 120 - це досягнення.
2
Змініть вид спорту. Зрозуміло, не повністю, але спробуйте крім легкої атлетики зайнятися, наприклад, акробатикою або сноубордом. Це не тільки нагрузить нові для вас групи м'язів, але ще й значно збільшить координацію - а це може компенсувати будь відсутність вродженої пластичності. Ідеальним же видом спорту для цього можна назвати паркур - він вимагає від атлета максимальної плавності рухів і вміння працювати зі своїм тілом в сотнях різних ситуацій. Щоб не перемикатися повністю на дану дисципліну, подивіться кілька базових відео-уроків в інтернеті і працюйте над найпростішими рухами. Щоб довести їх до ідеалу, професіонали можуть витратити кілька років.
3
Проводьте більше часу на турніках, брусах та іншого роду металевих конструкціях. Заради натхнення можете подивитися канал BBC про тварин: мавпи представляють собою просто верх пластичності. Все через те, що навіть елементарний підйом по шведській драбині задіє в 3 рази більше м'язів, ніж жим лежачи. Справжня гнучкість полягає в ідеальній здатності працювати з власним тілом, без навантажень і зайвої ваги. Тому підтягування різних хватів є майже ідеальною фізичним навантаженням.
4
Ходіть на «4 ногах». Найкращим вправою, яке прийшло до нас зі східних бойових мистецтв, знову ж є копіювання приматів. Встаньте так, щоб долоні повністю упиралися в підлогу, а ноги стояли на носочках. При цьому голову тримайте якомога вище і спробуйте пройти по квартирі. Якщо така вправа викликає хоч найменший незручність - ходите до переможного кінця, поки ви не навчитеся плавно здійснювати перекиди, обертання і стрибки в такому положенні.
Корисна порада
Не звертайте уваги на те, що смотритесь нерозумно. Це так тільки доти, поки ви не почнете дивуватися власній пластичності.