Як зробити тісто на манти. Тісто на манти в хлібопічці.

Манти - вироби з прісного тіста. Тісто роблять дуже крутим і щільним, а потім тонко розкачують. Блюдо готують на пару в спеціальній пароварці, яку часто називають мантоварке або мантишніца. Якщо у вас немає пароварки, а приготувати ці ароматні вироби дуже хочеться, то проявіть винахідливість. У високу і широку каструлю налийте до половини води. Зверху закрийте марлею, складеною в кілька разів. Закріпіть марлю так, щоб вона провисала, але вируючої води не стосувалася. На неї викладіть підготовлені манти і прикрийте каструлю кришкою. Через півгодини страва готова.
Вам знадобиться
    • Тісто з яйцем:
    • мука (500 г);
    • вода (200 мл);
    • яйце (1 штука);
    • сіль на кінчику ножа.
Інструкція
1
Відміряйте необхідну кількість борошна в окрему миску. Так вам буде зручніше просівати її, насипаючи в сито з уже підготовленою ємності. Пшеничну муку для тіста намагайтеся брати не вищого сорту. Найкраще підходить другий сорт або перший, але крупного помелу.
2
Підготуйте стіл, приберіть з нього зайві предмети. Покладіть пиріжкову дошку, якщо вона у вас є, але можна займатися тестом прямо на столі.
3
Візьміть сито. Насипте в нього підготовлену порцію борошна і просійте над столом. Не піднімайте сито високо, щоб не порошити на навколишні предмети. Зберіть розсипану муку в гірку, зробіть кулаком в центрі поглиблення.
4
Розбийте яйце в центр гірки, вилийте воду, додайте сіль і починайте місити. Точніше перетирати борошно пальцями з рідиною. Тісто виходить дуже круте і розпадається на крихти. Ваша задача стискати ці крихти в єдину масу. Це дуже важка робота. Для замішування крутого тіста підходить чоловіча сила. Звичайно, можна скористатися хлебопечкой, але будь-яке тісто любить людські руки.
5
Добийтеся повної однорідності тесту. Розкочуйте його і м'яти. Робіть це обома руками. Складайте розпластане тісто в кілька разів і давите на нього кулаками всією своєю вагою, щоб розім'яти знову по дошці до товщини в пару-трійку сантиметрів. Потім знову збирайте тісто в купу і продовжуйте місити. Процес займе не менше 30 хвилин. Якщо ви втомилися раніше, залиште тісто на п'ять хвилин відпочити під серветкою, а потім продовжуйте процес.
6
Загорніть готове тісто в харчову плівку і залиште на столі на годину. У тесту підвищиться еластичність, воно стане трохи м'якше і його можна буде розкачати.
7
Витягніть з тіста кілька великих джгутів. Розкачайте їх на столі в більш рівні ковбаски. Кожну - розріжте на частини завбільшки з абрикос. Розкачайте качалкою ці невеликі шматки тіста в дуже тонкі пласти, у яких краї повинні бути тонше середини.
8
Закладайте начинку, защепляем манти і готуйте їх пару. Час приготування буде залежати від величини м'ясних шматочків, покладених в начинку.