Як зібрати вбудована шафа.

Вбудовані шафи дуже зручні, а значить, і популярні. Вони дозволяють використовувати максимум площі в домашній системі зберігання. Більшість таких шаф обладнуються розсувними дверима, що ще більше економить вільний простір в кімнаті.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - маркер;
  • - лобзик з пилою зубом вгору;
  • - перфоратор, дриль;
  • - стрічкова шліфмашина;
  • - молоток.
Інструкція
1
Почніть збірку шафи з установки подіуму. Зазвичай його використовують в тих випадках, коли підлога в кімнаті нерівний. За допомогою пластмасових або металевих куточків і шурупів зберіть подіум. У місці торкання подіумом статі, прибийте пластикові прокладки для захисту ДСП від вологи.
2
Доробіть подіум або сам плінтус в місці їх стикування для отримання якомога більш щільного з'єднання (зазор повинен бути мінімальний). Та частина подіуму, яка буде дном шафи, повинна щільно прилягати до стін. За допомогою олівця або маркера робляться позначки і по них підробляв стінки подіуму за допомогою спилов або стрічкової шліфувальні машини. При установці подіуму використовуйте рівень.
3
Виміряйте відстань від підлоги до стелі для установки стійки. Зробіть це в двох місцях - біля стіни і, враховуючи ширину стійки, відступивши від стіни. З цього розміру відніміть товщину пластикових прокладок. Потім прокреслите позначку і лобзиком зробіть розпил. При необхідності, стійку підробити, а при наявності стельового плінтуса, зробіть у ньому відповідний випив під стійку.
4
Встановіть стійку, добившись щільного прилягання, при необхідності підробляючи шлифмашиной задній торець стійки. Стійка повинна стояти рівно і щільно. Закріпіть її на місці за допомогою куточків. Кріплять її до підлоги, стіни і стелі.
5
Якщо стійка не передбачена, то розмітьте стіну під полки. Це робиться за рівнем, у відповідність з обраним між полицями відстанню. За допомогою перфоратора і шуруповерта, під зазначеної лінією закріпіть куточки для кріплення полиць. На куточки покладіть полку, зверху на неї - рівень, потім зробіть вертикальну розмітку на стіні. Схил прикладіть до стіни і перевірте, чи збігаються мітки від полиць на стіні зі шнуром отвеса.Еслі різниця значна, то стіна занадто крива і в цьому випадку кожну полицю потрібно спеціально підробити.
6
Зміцніть з одного боку полиць два куточка. Потім встановіть наступну опорну стійку, паралельну першій стійці, або бічній стіні, описаним вище способом. Полки поставте на місце за допомогою рівня. Кожна наступна стійка встановлюється так само.
7
Якщо шафа містить ящики, то зберіть їх. Прикрутите лобовики, а потім, на стійках встановіть напрямні і поставте ящики на місце. Якщо в конструкцію включена труба для плічок, вона встановлюється до остаточної фіксації стійок.
8
Виміряйте відстань по підлозі між стійками, або від стіни до стійки. Розріжте ножівкою нижню напрямну для дверей, а потім вона просто ставиться на місце. Потім виміряється і відрізається верхня напрямна і кріпиться до стелі шурупами.
9
Вставте двері в верхню напрямну, потім, злегка піднявши її, поставте на нижню. Встановіть, таким чином, всі двері. Потім, нижня напрямна разом з дверима виставляється в максимально зручне положення. Огляньте, чи добре стоять двері, чи нормально відображають дзеркала і т.п. Після цього закріпіть шурупами нижню направляючу до підлоги.
Зверніть увагу
Якщо в кімнаті тепла підлога, то при установці нижньої напрямної шурупи не використовуються.
Корисна порада
Подіум виправдовує себе в тих випадках, якщо підлога і стеля не параллельни.Еслі шафа встановлюється в нішу, а значить, у нього немає бічних опорних стійок і полки кріпляться безпосередньо на стіну, то для точної установки напрямних така шафа доводиться дуже точно підробляти. Почніть в такому випадку роботу з однієї зі стін. Якщо стіна в ніші дуже крива, то стійка все одно використовується, але після установки, вона закривається фальшпанелью.