Як відкрутити лампочку. Як витягнути лампочку з стельового світильника.

Лампочка - електричний джерело світла, в якому тугоплавкий провідник, поміщений в прозорий вакуумований або заповнений інертним газом посудину, нагрівається до високої температури за рахунок протікання через нього електричного струму, в результаті чого випромінюється видиме світло. В якості тіла напруження використовується спіраль з вольфраму і сплавів на його основі.
Вам знадобиться
  • - сухий рушник;
  • - табуретка або невелика драбина;
  • - пассатижи.
Інструкція
1
Перед початком робіт обесточьте лампочку , для цього поставте вимикач в положення «вимкнено». Якщо не впевнені, що вимикач саме в цьому положенні, відключіть електрострум у всьому будинку на щитку. Встаньте на драбину. Щоб відкрутити перегоріла лампочку , необхідно подивитися, як вона розташована. Якщо вона знаходиться всередині плафона і руками її неможливо дістати, спочатку зніміть плафон. Він у люстр кріпиться пружинячими вусиками. Просто потягніть плафон вгору, він і від'єднається. У настінних бра є болтики, за допомогою яких плафон тримається близько лампочки. Відкрутіть їх, акуратно вийміть, покладіть на видне місце. Третій варіант - плафон кріпиться до люстри на закручує навколо патрона лампочки кільце.
2
Візьміть сухий рушник, оберніть їм лампочку і починайте викручувати проти годинникової стрілки. Сильно не натискайте, інакше лампочка може лопнути. Якщо вона відкручується разом з патроном, все одно продовжуйте відкручувати. Потім відкрутите патрон від лампочки і поверніть його на місце. Буває, лампочка вибухнула, і в патроні залишився тільки патронник, тобто металева різьба від лампочки. Пасатижами хапайте за край різьблення і починайте викручувати. Можна помістити губи пассатижей всередину патронника, розсунути ручки і відкрутити.
3
Щоб вивернути лампочку з стельового вбудованого світильника, потягніть за краї металевої окантовки з одного краю, потім з іншого. Окантовка тримається на пружинячих дужках. Вийміть її, візьміть рушник і викрутити лампочку . Якщо не піде, використовуйте пасатижі, як у попередньому випадку.
Зверніть увагу
При заміні лампочки одягніть захисні окуляри, хоча б сонячні. Якщо лампочка все-таки лопне, оскільки полетять в усі сторони.
Корисна порада
Стійко ставте драбину.