Як зробити хороший масаж.

Масаж як лікувальна процедура показаний при багатьох захворюваннях і, при правильному використанні, допомагає впоратися з багатьма недугами. У той же час масаж - профілактична оздоровча процедура, доступна кожному. Вона обіцяє втомленому і ослабленому організму бажане розслаблення, спокій і комфорт. Як зробити хороший масаж?
Інструкція
1
Масаж може бути загальним або місцевим і характеризується чотирма основними прийомами-рухами: разминанием, вібрацією, погладжуванням, растіраніем.Сеанс масажу повинен проходити в спокійній обстановці. Якщо ви носите окуляри, контактні лінзи, ювелірні вироби, їх треба обов'язково зняти.
2
Сеанс масажу прийнято починати і закінчувати погладжуванням - плавними і ритмічними рухами кінчиками пальців, великими пальцями, долонями або суглобами пальців. Як правило, погладжування проводиться в напрямку від кінцівок до серцевої області. Це правило не поширюється на простий заспокійливий масаж, так як він не впливає на кровотік.
3
Роблячи масаж, пам'ятайте: допустимо докладати більший тиск на м'які тканини (м'язи стегон, сідниць). Ніколи не застосовується прямий тиск на кістках, тому не масажуються такі області, як лікті, коліна, лопатки. Не можна тиснути на хребет.
4
Традиційно тіло масажують у напрямку до серця, по току венозної крові, що віддає кисень тканинам. Не забувайте про правило: обидві руки при масажі повинні контактувати з тілом, навіть якщо масажні рухи робляться тільки однією рукою.
5
Масажувати ділянки тіла треба симетрично, з однаковим тиском і за однією схемою. Руки масажиста не повинні бути холодними, як і масло, яке використовується для масажу.
6
Візьміть на замітку: кількість масажних маніпуляцій одного типу повинна бути кратна трьом.
Зверніть увагу
Якщо масаж показаний, то не всяке стан організму допускає його проведення. Протипоказання слід запам'ятати. Не можна робити масаж при гострих гарячкових станах (при високій температурі), при кровотечах, при гострих запальних явищах, при алергічних висипаннях, при гнійних процесах будь-якої локалізації, при інфекційних і грибкових захворюваннях шкіри. Не можна робити масаж тим, у кого є венеричні хвороби, туберкульоз в активній формі, доброякісні та злоякісні пухлини, тромбози, лімфаденіт, остеомієліт, психічні хвороби і ряд інших захворювань.
Корисна порада
Хорошим вважається масаж, при якому досягається глибока проробка м'язів. Однак його треба пом'якшувати, якщо з'являються больові відчуття або масажовані м'язи стають надто напруженими.