Як лікувати манку у риб.

Іхтіофтіріоз, манка - страшні слова для новачка в акваріуму. Однак не варто впадати в паніку, особливо якщо ви досить уважно стежте за своїми вихованцями і не пропустили появу перших ознак цього захворювання у рибок .
Вам знадобиться
  • - малахітовий зелений барвник,
  • - лікарські препарати для риб,
  • - одноразовий шприц,
  • - кухонна сіль.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що ваші рибки поводяться неприродно, надовго зависають у поверхні води, часто рухають зябрами, мляві в русі, на їх лусці або шкірі з'явилися бляклі плями, білі горбки - вони хворі іхтіофтіріоза, в простолюдді - манкою . Не панікуйте, чи не висмикуйте вилку світильника з розетки, не включайте на всю потужність обігрівач, чи не лийте в акваріум склянками фурацилін і не сипте ложками бициллин, а також не застосовуйте всякі народні засоби.
2
Акваріумні рибки, як і люди, відчувають фізичні муки під час хвороби, тому першим ділом їх слід позбавити від зайвих стресів. Тьмяне освітлення у акваріумі, постарайтеся забезпечити максимум тиші в кімнаті, не топайте, що не хлопайте дверима.
3
Хворих рибок не варто отсаживать в іншу ємність, все з тих же причин, лікуєте їх в загальному акваріумі. У перший же день слід витягти з фільтра вугілля, цеоліти, торф, поставте тимчасовий фільтр зі змінними картриджами тонкої очистки. Замініть 25-30% води на свіжу, природно, відстояну. Збільште в акваріумі на час лікування аерацію.
4
Застосовуйте для лікування рибок від іхтіофтіріоза тільки перевірені препарати, такі як Super Ick Cure фірми Aquarium Pharmaceuticals, Faunomor фірми Aquarium Munster і Sera Costapur. Ці препарати не шкодять акваріумних рослин і стовідсотково виліковують рибок . Sera Costapur застосовуйте строго по інструкції виробника, а інші препарати в перший день, на третій і на п'ятий день.
5
Перед кожним додаванням препарату замінюйте до чверті води, підвищивши загальну температуру на 1-2 градуси на весь час лікування. В день додавайте по щіпці повареної солі, вона сприяє загоєнню ран, які завдають собі хворі рибки, намагаючись свербіти про гроти, камені і мушлі. На шостий день знову замініть воду, поверніть в фільтр вугілля або інші наповнювачі, ще через пару днів опустіть температуру води до норми.Также при захворюванні манкою допомагає додавання в воду шприцом малахітового зеленого барвника в пропорції 0.09 мг/л, для чутливих до нього - в пропорції 0.06 мг/л. Цей органічний барвник не впливає на рослини і корисну мікрофлору акваріума.
Зверніть увагу
Чи не підвищуйте температуру води дуже сильно, деякі види збудника манки від цього тільки швидше розвиваються.
Іхтіофтіріоз, або манка, найчастіше вражає рибок у недосвідчених акваріумістів. Адже достатньо запустити одну заражену особина до решти мешканцям вашого водного світу, що не протримавши її після покупки належний час в карантині, і цілком імовірно, що через кілька днів інфузорії заполонять акваріум. Проявляється це висипаннями у вигляді манної крупи, рибки труться об каміння, про грунт, перестають їсти і гинуть. Якщо вчасно провести лікування, то їх ще можна врятувати.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - препарати проти іхтіофтіріоза;
  • - фільтр з активованим вугіллям.
Інструкція
1
Для ефективної боротьби з манкою ознайомтеся з циклами її розвитку. Одноклітинна інфузорія (Ichthyophthirius multifiliis) - паразит, який має яйцеподібне тіло розміром всього 0,5-1 мм. Життєвий цикл у нього становить 12-16 днів. Дорослі особини, перебуваючи на рослинах, ґрунті, акваріумному обладнанні, покриваються студенистой оболонкою, створюючи цисту. Усередині її багаторазово діляться, потім дочірні клітини («бродяжки») протягом трьох днів шукають жертву. У разі контакту з рибою проникають під епітелій, створюють порожнину і паразитують кілька діб. Після чого відпадають від жертви, і цикл повторюється. Ті іхтіофтіріуси, які не знайшли рибу, гинуть.
2
Якщо у вас мало рибок, то відсадите їх в ємність без водоростей і грунту. Так як паразити ще знаходяться в їх тілі, то додайте у воду кухонну сіль з розрахунку 1 ст.л. на 10 л води. Для цього залийте потрібну кількість солі невеликою кількістю теплої води, дочекайтеся повного розчинення і влийте в акваріум. При цій процедурі пам'ятайте, що не всі види акваріумних рибок добре переносять тривале знаходження в солоній воді. Наприклад, барбуси, деякі сомики, тетри, лабірінтовие та інші.
3
У солоній воді інфузорії поза тілом рибки швидко гинуть, але для більшої надійності краще поміняти ємність через 12 годин. Через ще півдоби знову пересадите рибок в іншу воду. При цьому методі можна навіть і не додавати сіль або інші препарати. Так як паразит в тілі рибки може бути тільки кілька днів, то поступово, протягом 5-10 днів інфузорії всі гинуть.
4
Після того як ви відсадили рибок, в самому акваріумі підвищить температуру до 32-34 градусів і витримайте в такому режимі трохи більше трьох діб. За цей час всі «бродяжки» загинуть.
5
Можна лікувати рибок від манки і в самому акваріумі, особливо якщо він у вас великий і просто важко отсаживать всіх його мешканців. В цьому випадку можна теж скористатися сіллю, але краще купити спеціальний засіб, наприклад, Faunomor, Super Ick Cure, «Іхтіофор», «Малахітовий зелений». Розведіть препарат згідно вкладеної в упаковку інструкції. Якщо потрібна повторна обробка, то проведіть і її.
6
Після деяких ліків може забарвлюватися вода, наприклад, після застосування малахітового зеленого - в зеленуватий колір. Зазвичай рибкам це не заподіює занепокоєння, після курсу лікування освітлити воду за допомогою фільтра з активованим вугіллям.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що гинуть від ліків тільки ті паразити, які знаходяться поза тілом риб. Переболевшие рибки набувають імунітету проти іхтіфтіріоза (манки). Але можуть бути носіями паразита, тобто, ознаки манки НЕ будуть проявлятися, а самі інфузорії довго збережуться на тілі і зябрах риб і при сприятливих умовах викличуть новий спалах захворювання.