Як визначити міцність бетону.

Монолітні роботи з використанням бетону вважаються більш дешевими, порівняно з кладочном конструкціями, їх економічна вигода досягає солідних сум. На виготовлення будівельних конструкцій монолітним способом йде менше часу, що практично завжди штовхає зробити вибір на користь застосування бетону . Прилади, що дозволяють визначити міцність, дорого коштують, проте існує певна методика, що дозволяє провести обстеження будинку з бетону самостійно.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - зубило.
Інструкція
1
Вам знадобиться молоток, який важить 0,4-0,8 кг і зубило. Встановіть зубило на поверхню бетону , виберіть кут 180 градусів. За зубилу нанесіть середньої сили удар будівельним молотком. Для більш точного результату зробіть дану дію кілька разів. Тепер досліджуйте слід. Якщо на поверхні бетону залишився ледве помітний знак від зубила, то може зробити висновок, що даний зразок бетону відноситься до класу B25. У тому випадку, якщо, слід ґрунтовно помітний, то ваша самостійна експертиза показує, що клас даного бетону визначається, як В15-В25. Якщо після ваших ударів зубило увійшло на півсантиметра в тіло конструкції і бетон почав кришитися, то знайте, що його клас визначається, як В10. Останній варіант, якщо зубило від ваших ударів увійшло глибше одного сантиметра. Такий глибокий знак свідчить про те, що ваша споруда виконана з бетону , який відноситься до класу В5.
2
Самостійне обстеження будівельної конструкції, наприклад, дачного будинку посильну будь-якій людині. Не нехтуйте можливістю ще раз переконатися в надійності фундаменту, тим більше, на перевірку піде кілька хвилин.
3
Якщо ви починаєте будівництво, то доречно перевірити ще раз відповідність необхідним параметрам бетону . Візьміть пробу і отлейте пару-трійку кубиків 10 х 10 х 10 см. Для цього забагатієте з дощечок спеціальні форми. Зволожите коробочки, перед тим як заллєте в них бетон, щоб сухе дерево не ввібрало багато вологи з бетону . Залиту суміш проткніть шматком арматури або чимось подібним, як товчуть картоплю пюре. Так ви подбаєте, щоб в залитій пробі не виникли незаповнені місця вийшов задержавшийся повітря. Відлиті формочки сушіть при температурі близько 20 градусів і вологості більше 80%. По закінченню 28 днів віднесіть ваші зразки в будь-яку незалежну лабораторію. Там експерти дадуть вам точну відповідь, чи відповідає бетон заявленому класу.
4
Чекати 28 днів не обов'язково. Існують проміжні стадії затвердіння в періодах 3 діб, 7 діб і 14 діб.