Як навчитися відмовляти людям. Як відмовити в проханні.

Відмова - невід'ємна частина життя людини. Якщо люди не будуть говорити «ні», ними будуть користуватися всі, кому не лінь. Що робити, якщо при відмові ви відчуваєте себе винуватим? Як уникнути непотрібних докорів сумління? Навчіться правильно відмовляти людям .
Інструкція
1
Визначтеся, чи хочете ви робити те, про що вас просять. Коли до вас надійшло якусь пропозицію, ви повинні усвідомити для себе, чи дійсно ви хочете це робити. Відповідати на пропозицію можна тільки в тому випадку, коли ви чітко визначилися, потрібно вам це чи ні. Скажіть собі: «Ні, мені це не потрібно!».
2
Скажіть «ні» своєму співрозмовнику. Не бійтеся образити людину. Якщо ви зробите все правильно, то образи чи явної злості не буде. Аргументуйте свою відмову. Наведіть причини, за якими ви не можете або не хочете виконати прохання. При розмові частіше використовуйте займенник «я». Говоріть чітко, що не плутаючись. Не виправдовує, а саме аргументуйте!
3
Назвіть причину відмови. Причина може бути як реальною, так і вигаданою. Однак пам'ятайте, що вона повинна бути зрозумілою співрозмовникові. Він повинен погодитися з вами і прийняти ваш відмову. Не грубо і не будьте різання. Говоріть спокійно, спрямувати свій погляд на перенісся співрозмовника. Блукаючий погляд і невпевненість у голосі можуть дати зрозуміти співрозмовнику, що ви некомфортно себе почуваєте, і він натисне на вас.
4
Відмовте, зробивши комплімент. Відмовляючи, скажіть співрозмовнику щось приємне. Наприклад, ви можете сказати: «Відмінна ідея, але ...». Людина повинна зрозуміти, що ви хочете виконати його прохання і, якби не обставини, ви обов'язково виконувати її.
5
Повторіть свою відмову. Психологи стверджують, що людині потрібно почути відмову тричі, перш ніж він зрозуміє, що отримати згоду вже неможливо. Будьте терплячі. На всі вмовляння відповідайте твердим відмовою. Будьте спокійні і тримайте себе в руках.
6
Тренуйтеся з друзями. Попросіть друга, щоб він чіплявся до вас з якої-небудь проханням. Відмовляйте йому. Просіть його вказувати на ваші недоліки і помилки при відмові: блукаючий погляд, невпевнений голос, м'якість. З часом відмови будуть даватися вам набагато простіше.
Корисна порада
Пам'ятайте: коли ви відмовляєте людині, ви не свідомо ображаєте його, а робите те, що потрібно вам.
Є категорія людей, які завжди живуть за чужий рахунок, причому живуть розкошуючи. Вони влаштовують своє особисте благополуччя, паразитуючи на людському участі і співчуття. Ви платите за них в ресторанах і кінотеатрах, ви здаєте за них звіти, ви витрачаєте на них свої гроші і час. Користуючись вашою добротою, вони вміють все обставити так, що бажання допомогти їм у вас виникає мимоволі. З цим можна і потрібно боротися.
Інструкція
1
Почати слід з простого - усвідомте наявність проблеми. Без цього змінити ситуацію буде неможливо. Спробуйте зрозуміти, наскільки безкорисливими є ваші відносини. Якщо проаналізувати, неважко побачити мотиви, якими рухається ваш друг, кохана людина або колега.
2
Постарайтеся виявити моменти, які здаються вам підозрілими, а потім м'яко і тактовно відмовте близькій людині в якій-небудь дрібниці. Після цього поспостерігайте за його реакцією. Якщо людина не зверне особливу увагу на подію, вашим відносинам нічого не загрожує. А от якщо людина покаже свою образу і постарається знову щось отримати від вас, краще заздалегідь налаштуйтеся на швидкий розрив відносин - людина зрозуміє, що з вас нема чого взяти і перестане до вас звертатися.
3
З колегами справа йде трохи складніше, так як колеги-паразити цілком здатні зламати вам життя. Відмовляти їм потрібно ще м'якше і як можна більш ненав'язливо. Перший раз можете сказати, що поспішайте здати звіт і просто не маєте часу допомогти, іншим разом з найсерйознішим виглядом повідомте про важливу зустріч. Всякий раз продовжуйте тактовно, але неухильно «гнути свою лінію». Головне - ні в якому разі не дайте зрозуміти колезі, що ви знаєте все про його споживчі наміри. Повірте, такий паразит сам по собі ретирується через деякий час, оскільки ви втратите всю цінність в його очах.
4
Сказати перший раз милому і доброзичливому людині «ні» завжди складно, але, зробивши це одного разу, наступного разу відмовити буде простіше. Спостерігаючи за людиною деякий час, ви будете ясно розуміти, хто перед вами і що йому від вас потрібно.
Корисна порада
Пам'ятайте, бути доброзичливим і надавати допомогу потрібно, з цим ніхто не сперечається, але всьому має бути міра. Зайва доброзичливість перетворює безвідмовних людей в джерело легкої наживи, і багато хто цим активно користуються.