Як ловити лосося.

Для справжнього рибалки лосось із середньою вагою 6-8 кг - серйозний суперник, до його ловлі готуються заздалегідь і досить ретельно. Ніщо не повинно перешкоджати вдалою риболовлі, тому кожна дрібниця ретельно продумується.
Інструкція
1
Лососі - риби прохідні, вони приходять в річки тільки на нерест, а постійно мешкають в морі або озері. Ловити лосося варто спінінгом, хоча при бажанні можна застосувати ходову донку або ловлю нахлистом (на спеціальні мушки, які насаджуються на гачок).
2
Якщо ловля спінінгом переважніше, використовуйте жорстке двуручное вудилище, яке особливо буде доречно в момент витягування риби з води. Котушка вудки повинна має діаметр намотування не менше 90-100 мм, щоб вмістити 100-125 м волосіні діаметром 0,5 мм.
3
Найголовніше при лові лосося - це правильний вибір приманки. Вона повинна створювати у воді певні коливання, щоб риба її банально помітила. Практика показує, що найкраще підійде важка коливається приманка. Колір її значення не має, хоча найчастіше влітку і ранньої осені рибалки вибирають приманки з латуні або червоної міді, а взимку і навесні використовуються приманки сріблястого кольору.
4
Вибираючи приманку, враховуйте глибину і силу течії річки, в якій збираєтеся рибалити. Покинута поперек течії приманка повинна стосуватися дна нижче його під кутом 45 °.
5
Щоб ловити лосося нахлистом, приготуйте міцне двуручное вудилище, наприклад, з колотого бамбука. Довжина вудилища не менше 4,5 м, котушка повинна бути невеликого діаметру і вміщувати не менше 50 м волосіні діаметром 0,5 мм.
6
Для лову лосося ходової донкою насадите на гачки №12-13 невелику купку дощових черв'яків, хоча можна використовувати і шматочки мертвої риби.
7
Зверніть особливу увагу на техніку закидання вудилища. Закид проводите обома руками, навантаження розподіліть порівну, допомагайте собі рухами корпусу тіла.
8
Темп проводки підберіть під тип використовуваної болісно. Дотримуйтеся середнього темпу. Можна зробити коротку паузу, яку називають ще стрибок. Не зупиняючи обертання котушки, опустіть і відразу підніміть вудлище. Потім зробіть декілька ривків вгору і в сторони. Такий маневр провокує більший поталу, ніж звичайна рівна проводка. Однак стежте за ситуацією, головне, не затягнути паузу і не опустити блешню на дно.
9
Після підсічки здійснюйте потяжку, або витягування риби з води. Якщо лосось не крупніше, до 3 кг, витягувати його нескладно - просто послабте фрикцион котушки і підтягуйте рибу до себе.
10
При виведенні крупного лосося зберігайте холоднокровність. Знадобиться істотна фізична сила, щоб зупинити рух великої риби. Руку з вудилищем відведіть якомога далі і чекайте момент, майже вся риба (її тушка) виявиться над подсачком. Тепер опустіть вершинку вудилища і відразу різко підніміть сачок вгору, так, щоб лосось звалився в сітку.
Зверніть увагу
Врахуйте, що лосось після підсічки поводиться непередбачувано. Це залежить від стану ікри та молочка. Наприклад, «білан» кидається вниз за течією, утягівая за собою досить велику кількість волосіні з котушки і майже безперервно киваючи головою.
Корисна порада
Лососі охоче хапають болісно і штучні приманки, однак відрізняються величезним завзяттям і здатні протистояти рибалці в виведенні (витягуванні риби з води) після упіймання на вудку.