Як створити відділ продажів.

Створення будь-якого відділу з нуля - завдання не просте. Особливо це стосується продажів. Робота з людьми, а тим більше уявлення ним товару, вимагає певних навичок і вмінь.
Інструкція
1
Перед створенням відділу продажів визначитеся, які цілі ви перед собою ставите. Якщо це продажів а нового товару, вам знадобляться активні, упевнені в собі менеджери, здатні подолати опір потенційних покупців. Крім того, потрібна людина, яка буде відповідати за розкрутку бренду. Своєчасна реклама, спрямована на цільову аудиторію, здатна збільшити потік клієнтів в рази. Якщо компанія розширюється і потрібне створення ще одного відділу , який продаватиме популярний товар, додатковий маркетолог або бренд-менеджер не буде потрібно.
2
У новий відділ наймайте тільки професіоналів. Спочатку весь час буде йти на узгодження робочих моментів і залучення нових клієнтів. А для цього необхідно володіти певним багажем. Підбирайте кандидатів, які вільно володіють комп'ютером, володіють досвідом так званих "холодних" дзвінків. Співробітники повинні вміти працювати з великим об'ємом інформації, трудитися в режимі "авралу", мати вже напрацьовану клієнтську базу. Звичайно, фахівцям доведеться платити більше. Але вони виправдають ваші очікування, збільшивши прибуток компанії від продажів товару.
3
Крім менеджерів займіться пошуками грамотного управлінця. Керівник відділу повинен бути не просто досвідченим продавцем, а й тонким психологом. Йому потрібно так розділити інтереси співробітників, щоб вони не перетиналися між собою. Це дозволить уникнути суперечок щодо нових клієнтів і не з'ясовувати, чому один отримав більше грошей за свою роботу, ніж інший. А для цього начальник відділу повинен розробити систему мотивації. Найкраще в продажів ах працює процентна оплата праці. Тобто мається на увазі постійний, що не дуже високий, оклад. Решта грошей менеджери заробляють самостійно, маючи комісію від угоди. Залежно від сум договору відсотки можуть бути різними. Такий спосіб стимулює співробітників на активну роботу по залученню прибуткових клієнтів. Зарплата керівника відділу продажів теж може бути відрядної і залежати від прибутку всього відділу .
4
На перший час буде достатньо трьох менеджерів і начальника відділу . Якщо справи підуть добре, відділ можна розширити, укомплектувавши його менш досвідченими співробітниками. Звичайно, спочатку їм знадобиться допомога старших колег. Але зарплату молодим фахівцям можна покласти меншу і регулювати її залежно від успішності робіт.