Як займатися з дошкільнятами.

Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина була розвиненим і розумним. Сьогодні існує безліч методик з навчання самих маленьких діточок. Адже в дошкільному віці освітній процес протікає стрімко, а якщо цьому допомагати, то швидкість навчання збільшується в рази.
Інструкція
1
Вченими встановлено, що засвоюваність інформації у дітей у віці від року до 5 років настільки велика, що такого більше не спостерігається в житті людини. Настільки ж велике і бажання отримувати нові знання. Адже наскільки відкриються здібності у дитини в ранньому віці, настільки вони і будуть розвиватися далі.
2
Тому розвивати дитину потрібно, починаючи з народження. Але для малюка перших трьох років життя головні педагог - це мама, тому заняття потрібно проводити разом в ній. Якщо ви плануєте відвідувати дитячий розвиваючий центр або школу раннього розвитку, обов'язково будьте присутніми на уроках разом зі своїм карапузом. Втім, процес навчання в таких школах, як правило, це і передбачає. Зазвичай батьки і діти разом з педагогом грають в пальчикові ігри, ліплять, малюють, спілкуються. Головне, робити це разом.
3
У перші роки життя малюка закладається його ставлення до навколишнього світу, тому важливо, щоб психологічний настрой батьків був сприятливим. Яку б гру ви не вибрали, слід в першу чергу звернути увагу на гармонізацію ваших відносин з дитиною. А розвиваюче середовище можна організувати в будь-якому місці - на вулиці, вдома, на транспорті.
4
У віці 4-6 років відбувається активний і інтенсивне зростання дитячого організму. Малюк освоює ліплення, аплікацію, маніпулює дрібними предметами. Саме час навчити дитину кататися на ковзанах, лижах. У цьому віці можна познайомити дітей з листом. Але заняття не повинні перевищувати 7-10 хвилин в день, оскільки дитині ще важко дотриматися пропорції, провести точні лінії, оскільки механізми координації рухів ще не дозріли.
5
Якщо дитина проявляє бажання навчитися письму, то для початку навчіть його тримати ручку. Нехай перші заняття будуть полягати в малюванні прямих і похилих ліній, штрихування. До справжнім цифрам і буквам переходите трохи пізніше, коли малюк навчиться відтворювати їх окремі елементи.
6
Не варто змушувати дошкільника щось робити. Часто, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання, він не розуміє, що від нього вимагають. Наприклад, багато батьків дивуються, чому дитина, знаючи всі букви, відмовляється читати. Але ж читання і розпізнавання букв - процеси зовсім різні. Допомогти малюкові з читанням допоможуть різні ігри, типу «Склади слово з букв», «Кубики з літерами» і т.д. Головне, займайтеся з дитиною регулярно і спокійно ставитеся до його невдач і утрудненням.