Як організувати роботу з батьками.

Будь вчитель або вихователь знає, як важливо налагодити хороше взаєморозуміння з батьками вихованців. Від цього залежить і успіх у навчанні, а також у вихованні, і доброзичлива, спокійна атмосфера в дитячому колективі. Тому постарайтеся правильно організувати цю роботу.
Інструкція
1
Коли вчитель стає класним керівником в новому класі, він повинен познайомитися з батьками учнів. Для цього педагог, як правило, становить соціальний паспорт для кожної родини. У ньому він зазначає відомості про те, чи повною є сім'я, вік і освіту батьків, їх соціальний статус, місце роботи, посада і координати для зв'язку. Якщо сім'я є багатодітною або має якісь пільги (проходження служби в гарячих точках, наявність інвалідності тощо), обов'язково відзначте в соціальному паспорті ці відомості.
2
На першому ознайомчому батьківських зборах педагог повинен розповісти про себе, про свої вимоги до процесу навчання. Це дозволить надалі уникнути непорозумінь, наприклад, при підготовці домашнього завдання.
3
Батькам, які знають основні правила і вимоги вчителя, простіше буде контролювати своїх дітей, наприклад, перевіряти виконання роботи над помилками після кожної контрольної роботи.
4
Дуже добре для налагодження відкритих і довірчих відносин запланувати відвідування сімей вихованців. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, в яких умовах проживає дитина, яка психологічна атмосфера склалася в сім'ї, як відбувається спілкування дітей і батьків. Не секрет, що якщо дитина постійно перебуває в стані стресу, очікувати успіху в навчанні або доброзичливого ставлення з однолітками не варто.
5
На перших же зборах потрібно вибрати членів батьківського комітету. Саме на них педагог згодом зможе розраховувати у разі організації якогось класної години або будь-якого іншого загальношкільного заходу.
6
Познайомте батьків з графіком і темами запланованих на рік батьківських зборів. Поцікавтеся, яких фахівців (психолога, лікарів, інспектора у справах неповнолітніх тощо) вони хотіли б бачити на цих зборах. Не забувайте під час таких зустрічей дякувати їм за надану матеріальну чи іншу допомогу школі та класу.
7
Обов'язково складіть графік для індивідуальних зустрічей з батьками , щоб вони могли прийти на приватну бесіду і проконсультуватися з вами в питаннях виховання дітей.