Як налаштувати дозвіл монітора.

Одним з найбільш важливих умов комфортної роботи за комп'ютером є настройка оптимальних характеристик передачі відеозображень на моніторі.
Інструкція
1
Необхідно не тільки встановити драйвер відеокарти, але також вибрати частоту оновлення екрану, кількість квітів, глибину передачі кольору і також дозвіл екрана.
2
Невдалі настройки монітора можуть не тільки створити відчуття дискомфорту, але і стати причиною захворювань органів зору, робити негативний вплив на нервову систему, викликати напругу, головні болі. Дозвіл екрану впливає на якість зображення наступним чином: чим вище дозвіл, тим чіткіше виглядають об'єкти на екрані. Збільшення дозволу зменшує розміри об'єктів на екрані, зменшення дозволу викликає зворотний ефект.
3
При підключенні нового монітора, як правило, за замовчуванням встановлюються колірні параметри, а також дозвіл, рекомендовані виробником. Однак користувач може самостійно змінювати дані параметри, виходячи зі своїх фізіологічних особливостей і смакових пристрастей.
4
Для того, щоб відкрити діалогове вікно властивостей монітора, виконайте одну з таких действій.Нажміте кнопку Пуск, виберіть меню Панель керування, виберіть розділ Оформлення та персоналізація, виберіть команду Налаштування дозволу екрану.
5
Натисніть в будь-якому місці робочого столу правою кнопкою мишки, в меню оберіть команду Властивості, потім перейдіть на вкладку Параметри.
6
Регулюйте дозвіл за допомогою бігунка. Вибравши оптимальний для себе варіант, натисніть кнопку Застосувати для завершення зміни налаштувань.
Якщо ви багато часу проводите, сидячи біля екрану монітора, в ваших силах зробити роботу більш комфортною і безпечною. Правильно налаштований дисплей монітора володіє найкращою передачею кольору, менше стомлює ваші очі, а також дозволяє домогтися кращої якості роздруківок на принтері. Багато користувачів ПК, на жаль, крім того, щоб в монітор дивитися, більше з ним нічого не роблять. Отже, налаштовуємо дисплей.
Інструкція
1
Колірна температура. Що ж це таке? Справа в тому, що біле світіння дисплея монітора насправді не чисто біле. Воно може бути різним, починаючи від блакитно-білого відтінку і закінчуючи червонувато-білим. Конкретна температура, обрана користувачем, повинна відповідати найбільш приємною для очей точці цього спектра.
2
Припустимо, ваш монітор надійшов на прилавок магазина і потім до вас додому з колірною температурою 9300 K. На дисплеї такого монітора білий колір буде віддавати в блакить. Однак, багатьом людям до душі більш теплі тони (6500 K). Так от, в меню налаштувань будь-якого сучасного монітора представлені два варіанти колірної температури - 6500 K і 9300 K. А також у користувача є можливість оперувати настройками вручну, додаючи або збавляючи той чи інший колір.
3
Яскравість і контрастність. З регулюванням яскравості все зрозуміло: чим більше яскравість, тим світліше картинка і навпаки. Якщо задати параметру яскравості маленьке значення, сірі відтінки наближатимуться до чорних. Якщо ж встановлено занадто високе значення яскравості, навіть чорний колір на моніторі стане сірим.
4
Якщо у вас є на комп'ютері таблиця відтінків сірого, виведіть її на дисплей монітора. Якщо таблиці немає, її потрібно скачати в інтернеті. Далі зменшуйте яскравість, поки остання пара темних відтінків чи не стане чорною. Тепер поступово яскравість збільшуйте до того часу, поки поруч з чорним ділянкою не покажеться перший сірий відтінок. Так ви налаштуєте дисплей монітора на оптимальну яскравість.
5
Тепер переходите до системі колірні. Червоний колір, який виходить при друку на принтері, може значно різнитися з тим червоним, який відтворює ваша графічна карта або видає сканер. Щоб ви могли узгодити передачу кольору, яка забезпечується різними графічними пристроями, в системі Windows передбачаються колірні профілі ICC, виступаючі в ролі спільної мови управління квітами.
6
Кожен пристрій вимагає свій специфічний спектр. Щоб перевірити, в наявності чи всі профілі, які потрібні системі, а також налаштувати їх, клацніть правою кнопкою мишки на Робочому столі. Після чого виберіть «Властивості», клікніть на закладці «Налаштування», а потім на кнопці «Додатково». Виберіть закладку «Управління кольором» - там буде інформація про всі колірні профілі, які є в системі.
Зверніть увагу
Як налаштувати монітор. Дана стаття призначена для тих, у кого монітор ЕПТ. Це такий «пухкий» монітор, схожий на телевізор. Якщо ж у Вас ЖК, тобто «плоский» монітор, то цю статтю читати необов'язково. Для РК-моніторів досить налаштувати яскравість, сам комп'ютер налаштовувати не потрібно.
Корисна порада
Монітор слід встановлювати подалі від вікон і сонячне світло не повинен потрапляти ні на екран монітора, ні в обличчя користувачеві. Протягом дня природне освітлення може значно змінюватися, при цьому очі швидко адаптуються до цих змін, чого не може зробити монітор комп'ютера. Перед тим як почати калібрувати монітор, його необхідно включити і попрацювати на ньому не менше 20 хвилин. За час роботи монітор прогріється і буде показувати зображення тієї яскравості, на яку він налаштований.