Як зшити пухова ковдра.

Пухові ковдри завжди вважалися найлегшими, теплими і зручними. Наповнювачами в них найчастіше є гусячий або гагачий пух. Пух, на відміну від шерсті не вбирає вологу і зовсім не скочується. Такі ковдри коштують досить недешево, проте ця проблема вирішувана. Витративши декілька годин вільного часу, ви зможете зшити оригінальне тепле пухова ковдру.
Вам знадобиться
  • - пух;
  • - тканина;
  • - марлевий мішок;
  • - швейна машина;
  • - нитки.
Інструкція
1
Підготуйте пух. На двуспальное ковдру потрібно близько 1,5 кг пуху, на полуторное - трохи більше 1 кг, а на невелике дитяче - 0,5 кг. Перед набиванням в ковдру пух бажано добре перебрати і випрати. Відокремте пух від товстих стрижнів, якщо вони трапляються. Обережно пересипте в марлевий мішок в два складання і виперіть в теплій мильній воді. Добре виполощіте мішок з пухом. Просушіть пух, періодично струшуючи і вороша, щоб він краще розправився.
2
Придбайте тканину для напірника (тик) і гарний матеріал для верху ковдри (сатин, атлас). Тканина, в яку буде поміщений пух, повинна бути хорошої якості і досить щільна, щоб пух не вилазив. Викроїте два чохла необхідного розміру. Враховуйте, що простьоганних ковдру злегка зменшиться в розмірі. Зшийте з обох чохлів мішки.
3
Помістіть чохли один в інший, так щоб атласний опинився зверху. На лицьовій стороні зовнішнього чохла накресліть крейдою (милом) поперечні і поздовжні лінії. За цих лініях ковдру буде простегивать. Відстань між лініями не повинно бути менше 15 см.
4
Прострочіть на машині поздовжні лінії. У вас вийде мішок з довгими вузькими кишенями. Акуратно заповніть ці кишені пухом. Робіть це, розклавши чохли на рівній поверхні (великому столі, підлозі). Можна відразу набити всі кишені пухом і замітати отвори або набивати ряд за рядом, сметивая поперечні лінії. У кожному разі контролюйте рівномірне розміщення наповнювача по квадратах. Для полегшення роботи можна спочатку розділити весь пух на рівну кількість партій.
5
Простьобаний ковдру. Як тільки весь пух буде розміщений в чохлі, розправте ковдру, перевірте, чи рівномірно лежить пух. Переконайтеся, що в ковдрі немає порожніх квадратів. Прострочіть на машинці поперечні смуги. Ваше пухова ковдру готово!
Зверніть увагу
Сухий пух не повинен містити вологи більше 10%.