Як встановити стовпи для паркану. підготувати цементний розчин для заливки стовпів.

Стовпи для забору встановлюють самі різні, дерев'яні, азбестоцементні, залізні, цегляні. Спосіб установки залежить від матеріалу, але одне об'єднує будь-які стовпи, встановлювати їх потрібно рівно, міцно і враховувати стан грунту.
Вам знадобиться
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - щебінь;
 • - будівельний бур або лопата;
 • - дріт;
 • - стовпи;
 • - тес для опалубки;
 • - схил.
Інструкція
1
Щоб встановити цегляні стовпи, викопайте траншею для заливки фундаменту. Глибину траншеї зробіть таку ж, як при монтажі теплиці, 50-70 см. Встановіть опалубку, отсипьте низ на 20-25 см піском і щебенем, щільно все утрамбуйте і залийте фундамент. Співвідношення бетону повинно бути як при заливці всіх фундаментів і складатися з 1 частини цементу, 3 частин піску і 3 частин щебеню.
2
Дайте фундаменту час для набрання міцності, викладіть два ряди цоколя з червоної цегли. Проведіть розмітку стовпів. Спочатку відзначте по краях, потім виміряйте всю довжину, розділіть її на рівні частини і зробіть кладку стовпів. Кладку стовпів довірте професійного мулярові, так як заняття це дуже важке. Кожен стовп необхідно виміряти в точній відповідності, як при будівництві кутів будинку, інакше вони будуть мати різні кути і можуть піти в різні напрямки. Загалом, не маючи досвіду, викласти стовпи неможливо, хоч і здається це простою справою.
3
Для установки залізних, дерев'яних, азбестоцементних стовпів, використовуйте будівельний бур. Це дозволить найменшим чином розхитати грунт навколо стовпів, і для їх закріплення піде набагато менше щебеню і піску. Але ви можете копати ями під стовпи та лопатою, якщо будівельний бур ніде дістати не вдалося.
4
Розмітьте відстань, натягніть дріт за встановленими кілочків. Встановіть стовпи, перевірте правильність установки схилом, засипте утворилися отвори щебенем з піском, ще раз перевірте стовпи схилом, все ретельно утрамбуйте.
5
Для закріплення стовпів можна використовувати цементний розчин такий же, як для заливки фундаменту. Для цього встановіть стовпи рівно, залийте отвори розчином, утрамбуйте розчин палицею для виходу бульбашок, які роблять розчин менш міцним.
6
Якщо грунт у вашій місцевості піщана, торф'яна, загалом нетривка, то перед тим як встановлювати стовпи, низ отворів для них отсипьте щебенем і ретельно утрамбуйте. Тільки на шар щебеню можна встановлювати стовпи.
7
Для більшої міцності можете навколо встановлених стовпів зробити опалубку і все залити цементним розчином. Вийде тонкий стрічковий фундамент, у якому стовпи будуть надійно закріплені.
Якщо ви вирішили самостійно встановити паркан на дачі або присадибній ділянці, необхідно попередньо поставити стовпи, які будуть утримувати масивну конструкцію. Для цього вам не будуть потрібні кваліфіковані робітники і спеціальна техніка. Так як же встановити стовпи для забору власноруч?
Вам знадобиться
 • - бур;
 • - металеві стовпи;
 • - шпагат;
 • - дерев'яні клини;
 • - пісок;
 • - камені або гравій;
 • - бетон.
Інструкція
1
Насамперед слід намітити місце майбутнього паркану, так ви зможете для себе визначити, скільки потрібно матеріалів для опорних стовпів. Вбийте в дві крайні точки дерев'яні кілочки і натягніть між ними шпагат, размечая тим самим передбачувану кордон паркану. За допомогою планки, рівній ширині стовпа і довжині секції паркану, визначте кількість передбачуваних ямок для зводяться стовпів.
2
Приступайте до буріння ямок під майбутні стовпи. Для цього можна використовувати лопату, але досить складно викопати глибоку й вузьку яму. Тому краще для цього копіткого заняття використовувати бур. Буріте невеликими порціями по п'ятнадцять сантиметрів, виймайте і чистіть інструмент. Якщо почати відразу працювати на велику глибину, бур може заклинити і витягнути його буде практично неможливо. Підливайте в ямку воду з лійки в процесі буріння, так ви полегшите роботу і зможете без проблем витягнути бур.
3
Встановіть стовпи в підготовлені крайні ямки і закріпіть їх в строго вертикальному положенні. Потім знову протягніть шнур і по ньому виставите проміжні стовпи для майбутнього паркану. Рекомендується виставляти стовпи за допомогою дерев'яних клинів, які встановлюються між трубою і краями отворів. Перевірте висоту стовпів, при необхідності поглибте ямку або підсипте грунт.
4
Після правильної виставки засипте ямки навколо стовпів камінням, битою цеглою або гравієм. Потім ретельно утрамбуйте і засипте піском. Щоб він щільно заповнив ямку і добре осів, полийте водою. Для жорсткої установки опор, отвори роблять великого діаметру і заливають бетоном. Заливка додасть забору відмінну стійкість, рекомендується при установці важких огороджувальних конструкцій. Накрийте бетон поліетиленом, руберойдом або плівкою і залиште стовпи вистаїваться.