Як визначити воду для свердловини.

В приватному будинку або на дачі не обійтися без свердловини . Але перш, ніж приступати до буріння, потрібно чітко визначитися з місцем, де вода залягає найближче до поверхні. Адже зайві метри - це додаткові витрати і втрата часу. Існує безліч методів по визначенню ділянок, на яких грунтові води залягають неглибоко.
Інструкція
1
Першим ділом придивіться до зовнішніх ознак. Про близькому наявності води під тим чи іншим місцем кажуть зарості осоки, очерету, мати-й-мачухи, кінського щавлю. Взагалі будь-яка яскрава і свіжа, в порівнянні з рештою, рослинність - ознака що знаходиться близько до поверхні води. А вже якщо над певною зоною після заходу сонця рояться мухи та комарі, до того ж, там рано з'являється туман - грунтові води десь поруч.
2
Але покладатися тільки на зовнішні прикмети в такій серйозній справі, як вибір місця під свердловину, несерйозно. Люди споконвіку користувалися перевіреними методиками. Наприклад, можна спробувати викликати на допомогу звичайну шерсть, тільки знежирену (випрану в порошку і висушену). Виберіть місце для свердловини , дочекайтеся сухої погоди і зніміть весь дерен в зоні 30х30 см. Землю розрівняйте, шерсть покладіть в чавунну сковорідку або горщик. Переверніть ємність догори дном і встановіть на вибране місце, прикривши зверху дерном. Якщо по закінчення доби шерсть стане вологою, значить, вода близько.
3
Можна також вдатися до іншого старовинним методом. Увечері розстеліть на очищеній від дерну грунті овчину - шерстю догори. Покладіть на неї куряче яйце, але не магазинне, а свежеснесенное куркою. Покрийте його глазурованим горщиком з глини. На сході сонця загляньте під горщик: якщо овчина і яйце в росі, вода близько, якщо волога тільки овчина - вода глибоко, якщо сухі і яйце, і овчина - води немає зовсім.
4
Дуже ефективним методом пошуку ґрунтових вод здавна вважається використання лози. Треба обрізати або обломити розвилки лоз верби або ліщини - не надто товсті. Потім легко взятися за роздвоєний кінець, а одиночний направити паралельно землі і йти вперед. Там, де вода знаходиться близько до поверхні, лоза смикнеться і схилиться вниз. Тут і треба бурити свердловину.