Як зшити шапку. зшити шапку самої.

Шапка в наш час давно перестала бути лише головним убором, що захищає від пронизливого крижаного вітру і холоду. Тепер це і модний аксесуар, найвигіднішим чином підкреслює ваш неповторний стиль, яскравий освіжаючий акцент у прояві індивідуальності. Пропоноване дизайнерами різноманітність варіантів часто породжує у слабкої статі бажання не шукати вподобану модель в магазинах, а зшити її самої.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка
  • - викрійки майбутньої шапки
  • - швейні голки і нитки
  • - швейна машинка
Інструкція
1
Визначте розміри майбутнього головного убору. Для початку виміряйте сантиметровою стрічкою обсяг голови. Якщо шапка буде з підкладів, то до отриманої величині додайте пару сантиметрів на припуски. Чим товщі шапка, тим більше припуск. Особливо у зимових шапок. Припуски для демісезонних головних уборів можуть бути трохи менше. Висоту шапки вибирайте на свій розсуд, залежно від моделі, або ж візьміть значення висоти вашої старої шапки. Якщо плануєте зшити бере, то, вимірявши обхват голови, накресліть 2 однакові кола і додайте до даної величиною 5-7 см для полів берета. Вийде 2 кола. З другого пізніше виріжте середину. Це будуть верх і низ берета.
2
Для зручності шиття приготуйте болванку, якою може послужити звичайна трилітрова банка, або ж голова від манекена, якщо така є вдома. Саме на цій конструкції надалі ви будете виробляти примірки. Якщо ви шиєте дитячу шапочку, то юні моделі з задоволенням погодяться попозувати вам самі
3
Перекладіть викрійки на матеріал, расчертите і розкроїте. Не забувайте про припуски на обробку. Врахуйте, що тканина з флісу і трикотажу може розтягуватися, чого не можна сказати про джинсі або вельвету. Якщо ваша шапка з хутра, перед цим етапом підготуйте самі шкурки, прибравши наявні дефекти у вигляді дірок (якщо ви перешивати зі старої шапки). Якщо потрібно шкурки розправити, злегка змочіть їх, розколоти на дерев'яній дошці і висушіть. Після цього приступайте до розкрою. Зверніть увагу на ворс шкурки, щоб не зіпсувати майбутню обновку. У пошитті хутряної шапки розкрій - найвідповідальніша частина роботи.
4
Приметайте скроєні деталі і приміряйте майбутню шапку на заготовку. Пам'ятайте, що у хутряних шапок частина ворсу може опинитися на вивороті. Необхідно швейними голками виправити цей недолік. У берета з'єднайте зовнішні кола, а потім до внутрішнього кола, звідки раніше була вирізана середина, великими стібками приметайте смужку-ободок. Якщо обрана модель шапки проста в розкрої цей етап не покажеться вам складним.
5
Прострочіть всі деталі і виточки шапки. Виверніть її навиворіт. При необхідності підшийте підклад.
Зверніть увагу
Перед початком пошиття зверніть увагу на властивості матеріалу, з якого буде шитття ваша шапка. Там можуть бути свої особливості, будь то фетр, фліс, хутро або трикотаж.