Як приклеїти пластикові панелі.

Пластикові панелі придатні для установки на будь-яких видах поверхні. Для цього існує кілька способів їх монтажу: приклеювання за допомогою клею, кріплення на дерев'яну або металеву обрешітку. Вибір способу монтажу здійснюється залежно від виду поверхні, на яку будуть кріпитися панелі , а також залежно від температурно-вологісного режиму приміщення.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - спеціальний клей для пластикових панелей;
  • - шпаклівка;
  • - кисть для розподілу клею.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до приклеювання панелей. Вона повинна бути рівною, чистою і сухою. Видаліть за допомогою шпателя ненатягнуті шпалери і фарбу, а також старі вінілові шпалери. Всі нерівності обробіть шпаклівкою і відшліфуйте. Поверхні, що володіють хорошим вбираючим властивістю, попередньо обробіть шпалерним клеєм, розбавленим водою у співвідношенні 1: 1. Пофарбовані поверхні промийте спеціальною речовиною (наприклад «Мааларінпесу»), а потім ретельно змийте водою.
2
Приготуйте клей. Перед нанесенням ретельно перемішайте його.
3
За допомогою кисті нанесіть клей або на всю поверхню (якщо панелі досить важкі), або у вигляді сітки на відстані 8-10 мм один від одного. У кожному разі краю поверхні повинні бути добре промазани. Врахуйте, що потрібно наносити досить велика кількість клею.
4
По черзі приклеюйте пластикові панелі до поверхні. Кожну панель потрібно спочатку покласти в сторону на 5-10 см від потрібного положення, а потім, сильно притискаючи, покласти в остаточне положення. Клей має гарну адгезію, тому й при підвісному монтажі немає необхідності в наявності опори.
5
Плями клею видаліть вологою губкою або дрантям. Робочі інструменти промийте холодною водою.
6
Якщо приміщення вологе, то через добу після укладання панелей «зваріть» шви покриття «холодної зварюванням».
Зверніть увагу
Врахуйте, що для приклеювання пластикових панелей потрібен спеціальний клей. Непризначених для пластику клей може пошкодити цілісність структури панелей.
Корисна порада
У тому випадку, якщо панелі дуже жорсткі і мають внутрішні напруження, то краще всього приклеювати їх таким чином: панелі попередньо притискаються і притираються до мокрого клею, а потім піднімається на 10-15 хвилин для висихання. Після закінчення цього часу їх остаточно приклеюють до поверхні. Такий спосіб отримав назву «липке» склеювання.