Як гладити рукава сорочки.

Сорочка - це вид одягу, який елегантно виглядає і дуже швидко мнеться. Для презентабельного вигляду сорочки її слід гладити. Рукава же найяскравіше кидаються в очі своїми «стрілочками».
Вам знадобиться
  • - прасувальна дошка;
  • - праска;
  • - сорочка.
Інструкція
1
Підготуйте робоче місце. Перевірте, щоб прасувальна дошка була рівною і без деформації.
2
Виберіть сорочку, рукава якої будете гладити. Пам'ятайте, що тканина, з якої зшита сорочка, відіграє дуже важливу роль в процесі прасування. Якщо одяг зшита з бавовни, то нагрійте праску до 150 градусів, якщо сорочка лляна, то грійте до 220 градусів, а якщо з поліестеру, то максимум до 110 градусів. Також бавовняну сорочку і з поліестеру гладити набагато простіше, ніж з льону.
3
Перевірте стан тканини рукавів сорочки . Якщо тканина дуже пересохла, то гладити буде важко. В такому випадку просто обприскайте рукава водою або використовуйте функцію «пар» на верхній частині ручки праски.
4
Розпочніть вигладжуванням рукавів сорочки . Спочатку проведіть праскою по внутрішній стороні манжет. Переверніть сорочку і пропрасуйте манжети зовні. Врахуйте, що тканина на манжетах більш щільна, тому одного проглаживания буде недостатньо. Якщо рукава зшиті для запонок, то манжети пропрасуйте в розгорнутому вигляді, а потім зігніть і ще раз пройдіться праскою з лицьового боку.
5
Для прасування основної частини рукавів візьміть спеціальну маленьку прасувальну дошку. Одягніть рукав на дошку по черзі то зовнішньої, то внутрішньою стороною. Таким чином, проглажівая одну сторону, ви не мнете другу.
6
Якщо спеціальна прасувальна дошка відсутній, то покладіть рукав на поверхню звичайної дошки швом вгору. Пропрасуйте, що не натягуючи сильно тканину, щоб вона не розтяглася і не виглядала деформованою. Тепер переверніть рукав так, щоб шов опинився збоку. Знову пропрасуйте. Дуже добре пропрасуйте верхню межу рукава. Це будуть «стрілочки». Розташуйте рукав сорочки манжетних гудзиками вгору. Зробіть фінальну пробіжку праскою, відмінно ретельно між гудзиками.
Зверніть увагу
При глажении з лицьового боку на темних тканинах можуть залишатися блискучі смуги, але якщо виникає необхідність випрасувати сорочку саме з лицьового боку, тоді використовуємо пар, легенько торкаючись вироби праскою. Крім того, з вивороту слід гладити і сорочки з блискучих тканин, щоб вони не потьмяніли.
Корисна порада
В першу чергу гладимо деталі з меншою площею. Намагайтеся вести праска вздовж частковій лінії, щоб уникнути розтягування тканини. Першим ділом прасуємо комір, разом зі стійкою
Прасування чоловічого одягу набагато складніше жіночої. Особливе мистецтво вимагається в пропрасовуванні чоловічих сорочок. Коли справа доходить до довгих рукавів на них, потрібно проявити уважність, щоб не наробити праскою на тканини непотрібні загострені лінії. Для того щоб правильно пропрасувати рукава чоловічої сорочки потрібно запам'ятати кілька важливих прийомів цієї процедури.
Вам знадобиться
  • Пульверизатор, праска, прасувальна дошка, пристосування для прасування рукавів.
Інструкція
1
Будь-які види чоловічих сорочок гладять в такому порядку. Спочатку пропрасовується її воріт, потім рукава, після манжети, спинка і по закінченні полички або передня частина сорочки. Якщо ви будете гладити річ в іншому порядку, то й не так пропрасувати тканину, скільки помнете її в процесі роботи.
2
Коли справа дійде до розгладження довгих рукавів сорочки, натягніть один рукав на пристосування для проглаживания цієї частини одягу, якщо воно є у вашої прасувальної дошки. Таке пристосування не дозволить зробити непотрібні на рукавах стрілки. На чоловічих брюках вони навіть потрібні, а ось на рукавах їх робити не слід. Немає «рукавного» пристосування? Тоді гладьте рукав на самій дошці.
3
Спочатку пропрасуйте манжету на рукаві. Не згинайте її, не складається. Вона повинна бути розстебнутою перед прасуванням і лежати на дошці в розгорнутому вигляді. Пропрасувати манжету потрібно з виворітного боку, потім з лицьового. Подвійну манжету потрібно розгорнути і пропрасувати з двох боку, не згинаючи. Складіть пропрасовану манжету так, як вона після буде застібатися і пропрасуйте її тепер по згинах, якщо згини передбачені на такій сорочці.
4
Потім пропрасовуйте сам рукав, користуючись постійно отпарівателем на прасці або бризкаючи на тканину воду з пульверизатора. Рукав гладьте по напряму від плеча до манжети. Можна гладити рукав від центру до країв. Головне, не зробіть на ньому стрілки або згини. Якщо прасуєте рукав вперше, всередину нього підкладіть вологий рушник, згорнутий тубою. Пропрасовуйте рукав по нього з усіх сторін. Стрілок на рукаві в такому випадку точно не вийде.
5
Всі маніпуляції з одним рукавом повторіть з другим рукавом сорочки. Коли рукава будуть випрасувані, приступайте до прасування наступних частин чоловічої речі.
Зверніть увагу
Чи не гладьте сорочку, якщо вона брудна або використовується вдруге, без прання. Темні або з вишивками чоловічі сорочки прасують з виворітного боку. Сорочки з світлих тканин можна гладити з лицьового боку, але не розжареною праскою, а з постійним елементом відпарювання тканини. Шовкові сорочки гладять через чисту вологу бавовняну тканину.