Як врятувати азалію.

Кімнатні азалії - дуже примхливі рослини. І, щоб не допустити хвороби квітки, потрібно трепетний догляд за ним, постійне спостереження за станом рослини і навколишнього його середовища.
Інструкція
1
Правильно доглядайте за квіткою. Це кращий спосіб попередити його хвороби і нашестя шкідників. Азалія любить прохолоду. Температура навколишнього повітря не повинна перевищувати +18 градусів. Восени і взимку тримайте квітка на закритій лоджії, поки температура не опуститься до +5 градусів. Якщо немає можливості знизити температуру навколишнього повітря, обкласти землю в горщику шматочками льда.Почва повинна бути постійно вологою, так як азалія - це рослина тропічного клімату. Але стежите за тим, щоб земля в горщику не стала мокрою. Чим нижче температура повітря, тим рідше мають бути поливи, а обприскування при низьких температурах слід взагалі припинити. Чим вища температура, тим обприскування та полив повинні бути чаще.Еслі земля в горщику пересохла, потрібні радикальні заходи: занурте горщик у воду, поки Земля не насититься вологою. Після такої процедури відновлюйте полив через 2-3 дня.Полівайте рослина добре відстояною водою, а краще дощової, талої або дістіллірованной.Ісключіте яскраве освітлення. Азалія не любить прямих сонячних променів. Краще тримайте її на північних і північно-західних вікнах або неподалік від вікна.
2
Якщо листя вашої азалії вкрилися дрібними знебарвленими плямами, огляньте нижню сторону листа. Швидше за все, ви знайдете там буруваті яйця комах. Це рододендронове клоп - один з найчастіших шкідників, що зустрічаються на азалія. Довжина його становить 3,6 мм. Для боротьби зі шкідником обприскати рослину диазинон.
3
Якщо листя вашого рослини стали деформуватися і скривлюватися, швидше за все, ви виявите поруч з ним борошнистого червця. Самки цієї комахи нерухомі, безкрилі, а самці мають одну пару крил. Вони поселяються на молодих пагонах, молодих листках і бутонах азалії і висмоктують з них сік. Для боротьби з цим шкідником обприскуйте рослина карбофосом.
4
Якщо листя азалії стали бурого кольору і обпадають, а на рослині з'явилася павутинка, шукайте павутинного кліща. Ця комаха розміром до 0,5 сантиметрів червоною або жовтуватого забарвлення, дуже рухливе, має до восьми ніжок. Обприскати рослину диазинон.
5
Якщо листя вашого рослини стають блякло-зеленими, потім блякло-сірими і опадають, а верхівкові бруньки буріють і відмирають, то рослина заражене такою хворобою, як фітофтороз. Це коренева гниль, яка розвивається у вологому теплому середовищі і вражає як правило молоді корінці. Обприскуйте азалію 0,4% -ної хлорокисью міді.