Як вибрати медіатор.

Гра на гітарі медіатором подарує виконавцю більш яскравий і насичений звук, незважаючи на те, що кілька обмежить в рухливості. Втім, якщо вибрати медіатор правильно - ви уникнете будь-яких проблем.
Інструкція
1
Оберіть матеріал. Класичні медіатори роблять з пластмаси - вона володіє хорошою гнучкістю. Втім, для гри на електро та бас-гітарах часто вибирають екземпляри, зроблені з металу - вони надають звучанню ще більшу дзвінкість і особливий відтінок. Ціна предмета варіюється від 20 до 40 рублів, можлива покупка комплекту з трьох штук за 250. Втім, такі комплекти не мають майже ніяких відмінностей від дешевих аналогів. Якщо ви хочете зробити гітаристу подарунок, то можете купити медіатор зі слонової кістки - примірник рідкісний і дорогий, але відрізняється особливою якістю.
2
Визначтеся з формою. Класична форма медіатора - «крапелька», однак і вона буває різних варіацій. Наприклад, може бути більш витягнутою або навпаки, більш сплюсненою. Довгі медіатори можна порадити гравцям, які не надто сильно стискають шматочок пластмаси в руці і страждають через те, що він часто вислизає. Більш сплюснута форма, навпаки, підійде тим, хто б'є по струнах занадто сильно - маючи занадто довгий «хвіст» ви ризикуєте порвати струну.
3
Тонкі медіатори потрібні для м'яких струн. Такі інструменти важко ламаються - вони володіють значною гнучкістю. Проблема в тому, що саме засчет гнучкості вони часто просто зісковзують з струни, не тільки не змушуючи її прозвучати, але і залишаючи за собою клацання, який при грі боєм перетворюється на тріск. Не варто використовувати таку пластмасу для баса, електрогітар і взагалі - металевих струн. А ось для м'яких струн нейлонової гітари це підходить ідеально.
4
Медіатор середньої товщини універсальний. Він володіє всіма якостями як товстих, так і тонких родичів, при цьому не перейнявши головних недоліків. Зламати його досить складно, навіть сягнув буквою «г», але при грі він уже не створює тріска, оскільки не «сощелківает» зі струн.
5
Товстий медіатор використовується переважно для бас гітар і соло партій. При грі боєм ви ризикуєте порвати струни, в той час як уривчасті удари і окремі ноти цього не зроблять. Більше того, майже повна відсутність згину повністю виключає саму можливість тріска і додаткових шумів.
Корисна порада
-Поради все ж залишаються радами. Підбирайте інструмент насамперед під свій стиль ігри.-Медіатором може послужити шматок пластикової карточкі.-Крайня межа жорсткості - грати монеткою (так робив Курт Кобейн, лідер гурту Nirvana).