Як виростити стручкову квасолю.

Квасоля - одне з найдавніших рослин, відомих людству. Її вживали в їжу ще в стародавньому Китаї. Страви з квасолі смачні й поживні, адже вона джерело солей фосфору, кальцію і заліза. Виростити квасолю можна на власній присадибній ділянці - це рослина досить невибагливо і не вимагає особливого догляду.
Інструкція
1
Грунт бажано з осені попередньо підготувати - внести фосфорні та калійні добрива, а при необхідності можна навіть внести органічні добрива. Після цього грунт перекопайте, а навесні ще раз внесіть добрива і заново перекопайте.
2
Перед посадкою рослини помірно вологим грунт. Квасоля любить тепло, тому ділянку, де вона буде рости, повинен бути захищений від вітру. Рослина розвивається добре при температурі не нижче + 20 ° С.
3
Перед посівом насіння квасолі замочіть в теплій воді і перекладіть в марлеві мішечки для пророщування. Коли з'являться оченята-паростки, приступайте до висадки: укладайте насіння на глибину 2-5 см. Відстань між рядами повинна бути не менше 25-40 см, а між ямками - 7-10 см.
4
Висівайте квасоля на початку червня (разом з огірками), з встановленням постійного тепла. Посіяне насіння не забувайте гарненько поливати. Висадити насіння можна і в травні, тільки не забудьте укрити грядки плівкою, яку потрібно прибрати на початку червня.
5
Перші сходи очікуйте через 15-25 днів після посіву. Уважно огляньте паростки - в ямці потрібно залишити тільки один, найкращий з усіх.
6
Після того, як сходи квасолі досягли 10 см у висоту, їх необхідно трохи підгорнути. Крім іншого не забувайте регулярно поливати квасоля, прополювати бур'яни і розпушувати простір між рядами рослин. Для підвищення врожайності і збільшення вмісту в бобах білків підгодовуйте квасоля калійними і фосфорними добривами.
7
Для кучерявих сортів квасолі спорудити опори, до яких прив'яжіть верхівки пагонів, щоб вони не стелилися по землі, де їх досить легко пошкодити.
8
Різні сорти квасолі починають плодоносити в різний час. Ранні сорти приносять урожай вже через 45-60 днів після появи перших сходів. Середньостиглі сорти плодоносять через 85-100 днів, пізньостиглі сорти - через 100-130 днів.
9
Боби рослина дає неодноразово, з липня по вересень, збирати їх потрібно поки стулки ще м'які, соковиті і трохи недостиглі. Кущова м'ясиста стручкова квасоля особливо цінна для консервації, а тонку плентається квасоля використовують для приготування рагу і супів.
Зверніть увагу
Молода квасоля дуже чутлива до похолодань, під час яких її потрібно вкривати спеціальним матеріалом. Дорослі рослини можуть витримувати невеликі заморозки.
Корисна порада
Якщо ви вибрали в'юнкий сорт квасолі, стежте за довжиною пагонів. Як тільки вони досягнуть у довжину 2 м, верхівку потрібно пріщепнуть, інакше просто не буде врожаю.
Спаржева квасоля - це смачна і корисна овочева культура. Вона являє собою кущ висотою від 20 до 50 см, на якому формуються їстівні стручки. Квасоля збагачує грунт, в якій росте, азотом, тому після неї добре себе почувають на грядці інші рослини. Виростити квасоля нескладно, оскільки вона досить невибаглива.
Інструкція
1
Кращі попередники для спаржевої квасолі - це капуста, огірки, помідори та картопля. Грядку під квасоля підготуйте з осені: внесіть в грунт органічні добрива (перегній або компост). Навесні додайте в землю мінеральні добрива (суперфосфат, хлористий калій, сечовину).
2
Насіння замочіть на 20 хвилин в сильному розчині марганцівки, промийте водою і посійте в борозенки, попередньо пролиті водою, на глибину 4-6 см. Відстань між насінням має становити 60 см, між борозенками - 80 см. Садити спаржеву квасоля можна тільки тоді, коли земля прогріється до 15 градусів на глибині 10-12 см. Коли з'являться сходи, поставте для них опори-палички. Можна також вирощувати квасоля разом з кукурудзою чи іншими природними опорами.
3
Регулярно прополювати квасоля від бур'янів, рихлите ґрунт у міжряддях, після появи перших зав'язей рясно поливайте. Коли на квасолі утворюються бутони, підгодуйте її мінеральними добривами і мікроелементами. Збирати стручки треба тоді, коли насіння ще не виросли більше, ніж пшеничні зерна.