Як в'язати рукавиці з малюнком. в'язання рукавиць спицями з малюнком.

В зимові морози не обійтися без рукавиць, а щоб підняти настрій собі і оточуючим вас людям, зв'яжіть рукавиці з візерунком. Майстрині кажуть, що можна вив'язати абсолютно будь орнамент. Але для рукавиць, мабуть, найкращим чином підійде різнокольоровий жакардовий візерунок.
Вам знадобиться
  • - 100-150 г пряжі різних кольорів;
  • - 5 спиць № 2,5-3;
  • - схема орнаменту.
Інструкція
1
Перед початком в'язання завжди робіть зразок. Це допоможе вам правильно розрахувати необхідну кількість петель. Для цього наберіть не менше двадцяти петель і пров'яжіть кілька рядів. Потім виміряйте ширину получившегося зразка і розділіть кількість петель на цю величину. Так у вас вийде розрахунок петель в одному сантиметрі. Далі виміряйте обхват зап'ястя і помножте на кількість петель в одному сантиметрі. Приміром, обхват вашого зап'ястя - 20 см, а кількість петель в одному сантиметрі дорівнює двом. Отже, набірний ряд буде - 40 петель.
2
Рукавиці починайте в'язати з манжети. Для цього наберіть необхідну кількість петель (воно має бути кратно чотирьом) і розподіліть їх на чотири спиці. Наприклад, якщо ви набрали 40 петель, розподіліть їх по 10 на кожну спицю. Замкніть петлі в коло і в'яжіть щільно гумкою 1х1 або 2х2 на необхідну довжину. Зазвичай довжина манжети рукавиці становить 6-8 сантиметрів.
3
Далі в'яжіть лицьовій гладдю до основи великого пальця. В'язання візерунка можна починати відразу ж після гумки. Зазвичай для цього використовують два або три кольори. Вив'язувати орнамент по схемі, де одна клітинка відповідає одній петлі. Нитки перехрещуйте на виворітного стороні виробу, не затягуючи їх. В іншому випадку полотно вийде стягнутим. З боку долоні найкраще вив'язати шаховим візерунком. Для цього чергуйте основний колір рукавиці і колір візерунка через кожні дві петлі і міняйте кольору через два чи чотири ряди.
4
Дов'язати до основи великого пальця, зніміть кілька петель на додаткову нитку (їх кількість відповідає половині окружності пальця). Наберіть стільки ж повітряних петель і продовжуйте в'язати по колу, стежачи за малюнком. В'яжіть прямо до кінця мізинця (періодично приміряючи майбутню рукавицю).
5
Тепер робіть убавкі з двох сторін рукавиці, пров'язуючи разом по дві петлі. Коли залишиться останні вісім петель, стягніть їх однією ниткою і закріпіть. Кінчик нитки заправте всередину.
6
Далі зв'яжіть великий палець (так як полотно маленьке, зазвичай малюнок на ньому не вив'язують). Надіньте на спиці петлі з додатковою нитки і наберіть інші петлі по краю. Розділіть їх на три спиці. В'яжіть вкруговую до середини нігтя і зменшуйте, пров'язуючи по дві петлі спочатку кожної спиці.
7
Перша рукавиця готова. Другу в'яжіть в дзеркальному відображенні.