Як очистити старовинні вироби від нальоту. Як очистити старі металеві предмети від нальоту.

У кожному будинку, мабуть, знайдуться залишені у спадок бабусями і дідусями забавні, а то й корисні бронзові, мідні й латунні дрібнички: мідні джезви і латунні сотейники, ступки, дверні ручки, свічники та багато-багато іншого. Ці зручні і міцні красиві речі з часом темніють або покриваються нальотом. Так як же самостійно очистити старовинні речі від нальоту ?
Інструкція
1
Для чищення бронзи застосуєте тістоподібної масу з меленого цикорію з водою. Натріть бронзові вироби цією масою за допомогою щітки, після чого змийте її водою і обсушити.
2
засиджені мухами або запилені вироби з бронзи розгвинтити на частини, покладіть в ємність з розчиненим жовтим горохом, залийте водою і поставте на вогонь. Бронзу кип'ятіть в горосі протягом декількох годин, після чого промийте річ м'якою щіткою, щоб видалити частинки гороху і розкладіть для просушки. Після того як вироби висохли, натріть їх сухою ганчіркою з крейдою.
3
Позолочені бронзові вироби (наприклад, свічники) очистіть від нагоревшего стеарину. Зробіть суміш з 30 частин води, 8 частин азотної кислоти і 1 частини сірчанокислого алюмінію. Слідкуйте за дотриманням пропорцій! Дуже обережно нанесіть пензликом суміш на виріб. Сушіть вичищені таким чином речі тільки у гарячій печі або на сонці.
4
Від іржі очищайте бронзові вироби наступним чином. Зваріть жовтий горох (його слід розтерти до стану густого тесту), що вийшла теплою масою обмажте річ. Через кілька годин, коли горохове тісто висохне, вимийте бронзу окропом начисто за допомогою щітки. Насухо витріть м'якою серветкою.
5
Потьмянілих алюмінієві або латунні поверхні можна оновити легко. Просто протріть їх звичайною стірательной гумкою.
6
Щоб видалити зелень і чорноту з поверхні латунного або мідного вироби, протріть його тампоном, попередньо змоченим в нашатирному спирті. Потім помийте метал в теплому мильному розчині.
7
Є ще один старовинний спосіб чистки міді, латуні і бронзи: розчиніть одну столову ложку солі в одній склянці молочної сироватки. Цією сумішшю просочіть фланелеву або суконну ганчірочку і використовуйте її для чистки вироби.