Як доглядати за лимоном в домашніх умовах. з дублянки зшити куртку.

  •  У квітникарів-любителів давно завоював популярність лимон - красиве багаторічна рослина, яка порадує власника і витонченої зеленою кроною, і екзотичними квітами, і корисними смачними плодами. Однак на своїй батьківщині - в Індії, Китаї і на теплих тропічних островах - лимонне дерево досягає 8 метрів у висоту. Як же виростити лимон в звичайній квартирі?
  •  Виявляється, доглядати за лимоном не так вже й складно, і це вдається зробити навіть в самих північних регіонах нашої країни. Найбільш поширений сорт для вирощування в приміщеннях - павловский лимон. Це дерево до 1,5-2 метрів у висоту, відмінне теневиносливостью і простотою живцювання. При цьому тонкокорие ароматні плоди, які виростають на цьому деревце, можуть досягати 500 грам ваги, хоча в середньому виростають до 150 грам.
  •  Лимон хоч і південна рослина, легко переносить недолік світла. Та краще тримати його в місці з яскравим розсіяним світлом і оберігати від попадання прямих сонячних променів. До речі, довгий світловий день стимулює активний ріст пагонів лимона, а короткий - плодоношення.
  •  Для того, щоб рослина активно формувало бутони і цвіло, бажано підтримувати середню температуру повітря +15 - +18 градусів. Для цвітіння та утворення плодів також важлива прохолодна зимівля - для неї підійде світле приміщення, де повітря не прогрівається вище 12 градусів. Завершення такої «зими» допоможе рослині зрозуміти, що прийшла пора цвісти. Однак різкої зміни умов лимон теж не любить. Виставивши усипане плодами дерево на балкон або на вулицю, його власник незабаром може стати свідком втрати не тільки плодів, але навіть і листя, а також ризикує не дочекатися плодів і на наступний рік.
  •  Поливати лимон бажано теплою водою, як взимку, так і влітку. Але взимку для забезпечення періоду спокою полив слід проводити 1-2 рази на тиждень, тоді як влітку поливати можна кожен день, і навіть двічі на день. У кожному разі результатом пересушування земляної грудки стане втрата листя і плодів, так що краще цього не допускати. Однак і надлишок вологи виявиться згубним. Для лимона важливо кореневе дихання, тому верхній шар ґрунту слід періодично рихлити.
  •  Вологість повітря - ще один важливий фактор догляду за цією рослиною. Рослина треба обприскувати влітку, а якщо воно зимує в опалювальному приміщенні, то і взимку. При недостатній вологості повітря лимон може стати легкою жертвою щитівок і кліщів.
  •  Пересадку лимона виробляють перевалкою, не руйнуючи земляний ком. Рекомендується щорічна пересадка, однак якщо кому землі ще не обплетений корінням, то вона не потрібна. Якщо на дереві вже є плоди, то пересадку можна проводити рідше, раз на 2-3 роки, перед початком активного росту. Якщо ж цей момент упущений, то рослина краще вже не тривожити. Необхідно стежити, щоб рівень занурення кореневої шийки в землю залишався при пересадці постійним.
  •  Найбільш популярний і простий спосіб розмноження лимона - живцювання. Однак вирощування з насінини також можливо, і може виявитися досить цікавим експериментом. До того ж така рослина буде набагато краще пристосоване до умов квартири, ніж вирощена з держака.
  •  Як бачимо, доглядати за лимоном не складно, однак це вимагає достатньої наполегливості і уважності. Але лимон і віддячить за правильний догляд рясним цвітінням і ніжними цілющими плодами, які не тільки поповнять раціон вітамінами, але і нагадають про жарких південних країнах - батьківщині цього дивного деревця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e13sn0a2o2s