Як розводити п'явок.

Ось уже три тисячі років людство використовує для лікування різних захворювань один з видів кільчастих хробаків - п'явок . Неймовірно, але зараз наша країна займає провідне місце в світі з продажу медичних та аптечних п'явок , єдино дозволених до застосування в лікувальних цілях. Розведення п'явок в штучних умовах має свої нюанси.
Інструкція
1
Статевозрілими п'явки стають через 1-1,5 року після виходу з кокона. Для правильного розвитку п'явок вкрай важливий режим і якість харчування. Регулярно годуєте п'явок свіжою кров'ю великої та дрібної рогатої худоби, її закуповуйте на бойнях.
2
Дослідницька практика показує, що п'явки найкраще себе почувають, проживаючи по-старому, в трилітрових банках. Горлечко банок потрібно закрити бавовняною тканиною і перев'язати гумкою або мотузкою. Не варто використовувати марлю, оскільки п'явки можуть легко її перегризти і вибратися на свободу.
3
Візьміть кілька великих вгодованих п'явок з масою приблизно 1,5-2 г - маток - і розсадите їх попарно в банки з водою.
4
Вода повинна бути чистою, але не кип'яченої і тим більше неприпустимо використовувати дистильовану воду. Ідеально підійде водопровідна вода, очищена спеціальними фільтрами від надлишку згубного для хробаків хлору. Воду потрібно міняти щодня, травні виділення п'явок можуть нашкодити їх станом.
5
Запліднених маток пересадите в окремі судини - маточники, заповнені торфом. У нього черв'яки будуть відкладати кокони. Під маточник можна пристосувати і звичайний тераріум, в якому часто містять представників наземної фауни.
6
Яйця розвиваються певний час, після чого кокони потрібно перенести в воду, де з'являться на світ нитчатки - маленькі молоді п'явки. Довжина їх тел всього 7-8 мм. Вигодовують їх тим же способом, що і дорослих особин, т.е свіжою кров'ю.
7
У теплу пору року для утримання п'явок використовуйте штучні водойми, де передбачена можливість очищення води. На дні водойм зробіть кілька невеликих кам'яних насипів, їх п'явки використовують як будиночки.
8
На зимовий період невикористовуваних хробаків можна укласти в діжки з торфом на зберігання в сплячці. Уникайте залишати судини з п'явками під прямими сонячними променями, це згубно для черв'яків.
Зверніть увагу
П'явки - гермафродити, однак, самі себе запліднити не можуть. Бажано забезпечити одну майбутню матку декількома партнерами по спаровування. На запліднення може піти від декількох тижнів до декількох місяців.
Корисна порада
Підвищення температури на пару градусів може сприяти прискоренню настання вагітності матки. Оптимальна для розмноження п'явок температура середовища - це не нижче 25-27 ° С.