Як виховати самостійність у дитини.

З раннього дитинства батьки намагаються привчати дитини самостійно одягатися, їсти, користуватися горщиком, шнурувати черевики. Часто це навчання пов'язане з певною нервуванням та дитячими сльозами. А чи так це важливо? Адже кожна нормальна людина, рано чи пізно навчиться цим елементарним вещам.Пріучая дитини до фізичної самостійності, не забудьте про самостійність інтелектуальної та вольової. Навчіть свого сина чи дочку робити осмислений вибір.
Інструкція
1
Привчати дітей до самостійного вибору набагато важливіше, ніж до ложки або горшку.Даже якщо ваша дитина ще зовсім малий - не вирішує всіх за нього. Надайте йому свободу вибору. Збираючись з малюком на прогулянку, запитаєте, де він хоче гуляти: на гірці або в пісочниці? Яку кофточку йому надіти: червону або зелену? Що він хоче з'їсти на вечерю: запіканку або сирок? Тоді дитина не буде інфантильний, навчиться приймати рішення, звикне думати і діяти сам.
2
Довіряйте дитині маленькі завдання відповідно до його віком і можливостями. Наприклад: допомогти дістати і розкласти покупки з сумки, покласти речі в пральну машину. І обов'язково хваліть і підбадьорюйте його, навіть якщо у нього поки ще не все виходить. Малюк буде відчувати, що ви цінуєте його допомогу і захоче спробувати ще.
3
Заохочуйте дитини здобувати власний досвід. Малюк розбирає на запчастини нову машину не тому, що хоче її зламати, а тому, що хоче дізнатися, як вона влаштована. Дозволяйте дитині ризикувати. Звичайно, в розумних пределах.Старайтесь рідше вживати фрази: «Кинь! Зламаєш! Забруднишся! Не бігай! Чи не стрибай! »
4
підріс малюк довіряйте регулярні, невеликі, але відповідальні завдання. Наприклад, нехай він щодня годує рибок, поливає квіти, наливає воду в собаці або кішці. Звичайно, перший час вам доведеться контролювати малюка, інакше квіти засохнуть, а рибки можуть загинути. Нагадуйте йому, якщо він забуває. І, знову ж, не забувайте самі хвалити його, розповідайте гостям, який помічник у вас зростає, завдяки кому такі красиві квіти розцвіли на вашому підвіконні.
5
Головне, будьте самі позитивним прикладом. Адже дитина формує себе на вашу образом і подобою. Якщо ви самостійні, цілеспрямовані і оптимістичні - син чи донька обов'язково витягнуть з вашого наочного прикладу позитивні уроки.