Як навчити дитину місяцях року. Як дитину навчити місяцях року.

Розвитку дитини будь-якого віку треба приділяти багато уваги і часу. Чим старшою стає дитина, тим більше питань він вам починає ставити: «Що це таке? Навіщо це? ». Дітей цікавить все і коли мова заходить про щось серйозне, батьки довго думають, як же це пояснити дитині. Одним з таких питань може стати: «Мамо, а що таке грудень?». Як же пояснити дитині, що таке місяця року і навчити, що грудень - зимовий місяць, а липень - це спекотне літо?
Інструкція
1
Навчання дитини часам року і місяцях можна починати з 4 років. У цьому віці діти вже усвідомлено бачили осінь, весну, зиму, літо й знають, що таке холод і спека. Для того щоб дитина вивчив місяці, можна застосувати декілька хитрощів. Наприклад, самостійно створіть презентації про часи року і кожен місяць. У них включіть картинки, відповідні природі, як живуть тварини в цей період, як одягаються люди. Також відображуватимете в презентаціях особливості кожного місяця, наприклад, у вересні листочки жовті і обпадають, дітки йдуть в школу. Продемонструйте свята, які проходять. Приміром, Новий рік, коли всі отримують подарунки, прикрашають ялинку - це зима, грудень. Обов'язково вкажіть день народження самого малюка - вже це свято дитина точно знає. Презентація повинна бути барвиста і цікава, щоб дитини вона заманила.
2
Придбайте навчально-розвиваюче посібник для дітей, наприклад, «Пори року», в якому діток знайомлять з природою та особливостями в кожного місяця. Також до нього додаються завдання по закінченню кожного розділу, що сприяє закріпленню знань.
3
Розігруйте для дитини костюмовані сценки, в яких дитина також може брати участь або бути просто глядачем. Загадуйте загадки дитині на дану тему. Зробіть картки, на яких на зображенні намалюйте діток в певній одязі, а дитина повинна відгадати, коли її носять. Малюйте з дитиною картинки, відповідні часами і місяцях року.
4
Вивчайте з дитиною вірші про часи року і місяці. Придбайте необхідну літературу, в якій є не тільки віршики, але й оповідання, казки на цю тему. Є прекрасна книга «365 казок на ніч». Вона ілюстрована за часами року. Кожна сторінка відповідає дню за календарем. У ній є вірші та казки, що стосуються цієї цікавої теми, по ній також можна навчити дитини місяцях . Ще є енциклопедія «Пори року» або «Вивчаємо календар», де також можна отримати відповіді на багато питань по цій темі.
5
Купуйте розвиваючі ігри для дітей на цю тематику. Одна з таких ігор - «Зима, весна, літо, осінь». Вона спеціально розроблена для допомоги дітям при вивченні часів року, місяців і показує взаємозв'язок з живою природою, а також для виразного читання і легкого заучування віршів.
6
Діти дуже швидко запам'ятовують будь-яку інформацію, особливо якщо вона буде піднесена їм цікаво. Діти - це маленькі чомучки, які з радістю пізнають світ і хочуть дізнаватися все і більше. Пам'ятайте, дитина - це самий хороший співрозмовник і слухач. Він з величезним задоволенням буде вивчати з вами місяці і часи року, тому що це не тільки пізнавальна, а й цікава тема для розмови.