Як впоратися з дитячими капризами.

У віці від 1,5, коли дитина стає рухомим і активним, легко виникають конфліктні ситуації між дорослим і дитиною. Перед дитиною відкривається такий дивовижний і непізнаний мир. Жага досліджень і пустощі малюка штовхають батьків постійно його контролювати. Або навпаки, ігнорувати буйні інтереси дитини. Але, дитині треба будь-якими способами добитися того, чого він так жадає - починаються капризи й істерики. Як же можна впоратися з дитячими капризами і чи треба з ними справлятися?
Інструкція
1
Зрозумійте, ваш малюк вередує не через шкідливості. Просто по-іншому йому ще складно висловлювати свої емоції. Не дозволяйте довго кричати малюкові, адже нервова система дитини ще незріла, і він сам не зможе зупинитися. Він буде кричати до хрипоти, хоча і сам вже не пам'ятає, що саме його так засмутило.
2
Не карайте малюка за його примхи. Це не тільки не ефективний спосіб впоратися з ними, але і шкідливий. Покарання в розумінні дитини означає тільки одне, що його «не люблять». Адже ви для малюка - все, і такий негатив з вашого боку буде розцінений, як зрада.
3
Чи не соромте дитини. Малюк розуміє, що він «поганий і винен», от тільки в чому - ще не розуміє. Він ще занадто малий.
4
Не варто потурати істерик дитини. Відволічіть свою крихітку - малюки дуже швидко можуть перемикатися і відволікатися. Цією особливістю дітей варто скористатися у виховних цілях. Переведіть його увагу на кішку на вікні, або квіточки на вулиці - такі прості речі магічним чином діють на дитину. Для нього все цікаво! Візьміть малюка на руки і заспокойте - йому дуже важливо відчувати себе коханим і відчувати ваше тепло.
5
Введіть у своїй родині правило і дотримуйтеся його: на кожне ваше «не можна» - повинно бути одне «можна». Наприклад, не можна ламати іграшки, але можна погодувати кішку. Пофантазуйте самі.
6
Якщо ваші відволікаючі маневри не діють, підіть самі на час до іншої кімнати. Залиште ненадовго малюка, дайте йому вдосталь покричати. Спробуйте самі заспокоїтися і відволіктися. Швидше за все, ваш малюк зрозуміє, що істерика не діє і сам прибіжить миритися до мами. Але не забудьте, що дитина може сам і не заспокоїтися, тому через 3-5 хвилин поверніться і спробуйте знову відволікти капризулю.
7
Визначте чітко для себе список «не можна» і строго дотримуйтеся. Ні за яких умов не порушуйте цих правил. Якщо ви втомилися, це не привід дозволити сьогодні робити те, що не можна було робити вчора.
8
Похваліть малюка, заохочуйте його за хороші вчинки. Таким чином, у нього формується і підвищується самооцінка. І причин для капризів стане менше.
9
Займайтеся разом з дитиною домашніми повсякденними справами. Це допоможе йому навчитися вирішувати проблеми самостійно.
10
Якщо малюк у вашій родині буде почувати себе особистістю - капризи поступово зменшаться або взагалі припиняться.
Дитячі капризи в певному віці стають нормою, і дитина готова буквально з будь-якого приводу розплакатися і тупнути ніжкою. Батькам в цей період потрібно бути особливо уважними, щоб знайти баланс між ласкою і вихованням.
Інструкція
1
Щоб справитися з дитячими капризами , для початку потрібно розібратися в їх причини. Не завжди це бажання спробувати щось заборонене або зробити наперекір. Причин, насправді, маса, наприклад, незручний одяг, голод, втому, спека. В цьому випадку необхідно задовольнити потребу дитини, ласкаво заспокоївши його перед цим і запитавши, в чому справа.
2
Нерідко дитина вередує, бо відчуває себе обділеним увагою, особливо, коли він намагається звернутися до дорослих, а його вперто не слухають. Своїм капризом малюк висловлює образу і намагається привернути до себе погляди батьків, тому не можна його лаяти за це, а необхідно обійняти і приділити час на спілкування.
3
Щоб уникнути частих істерик намагайтеся якомога більше часу проводити з дитиною. Зараз це здається таким складним, адже як тільки він підріс і може сам ходити-есть-прибирати іграшки, про нього практично забувають. Але якщо ви хочете, щоб ваш малюк виріс здоровим і повноцінним, умів радіти і любити, проявляйте до нього турботу на кожному етапі зростання. Грайте з ним, читайте книжки, почухайте йому спинку - все ваше увагу він пам'ятає, додає своєї дитячої арифметикою, і капризів в вашу сторону стане набагато менше.
4
Не захоплюйтеся заборонами. Багато мам дуже люблять говорити «не можна», але не тому, що це і правда заборонено, а просто щоб імітувати процес виховання. Наприклад, чому не можна з'їсти одну зайву цукерку? Адже дитина, на відміну від дорослих, ще вміє контролювати свій апетит, і якщо йому не потрібно, він зайве не з'їсть. Або чому не можна падати? Це нормальний процес самопізнання. Просто мамі лінь прати потім одяг, і після того, як малюк впав, вона його за це ще й отшлепает. В такому випадку капризів не уникнути, адже дитина все вбирає і все запам'ятовує.
5
Якщо малюк плаче і не може зупинитися, потрібно запропонувати йому зайнятися якоюсь справою, в якому він відчує довіру до вас і заспокоїться. Наприклад, перекладання кубиків або читання книги. Коли він зрозуміє, що ви йому не ворог, що ви хороша людина, і не будете на нього лаятися, він миттю посміхнеться, ви навіть здивуєтеся цієї швидкої перерві.
6
Якщо хтось один у сім'ї забороняє щось, а хтось дозволяє, то це безсумнівно приведе до примх в сторону «поганого» дорослого. Тому важливо витримувати єдиний авторитет і вести однакову політику всім членам родини.
7
Намагайтеся в цілому організовувати дні свого малюка таким чином, щоб його нервова система тільки зміцнювалася. Це стосується і вчасно отриманої їжі, і прогулянок на свіжому повітрі, і післяобіднього сну. Лягати ввечері спати найкраще в один час, а перед сном варто почитати дитині казку і поцілувати. Не скупіться на ніжність і увагу, адже це ваша дитина, і капризи його неспроста. Подбайте про нього так, щоб він ніколи не плакав, а ви, в свою чергу, ніколи не засмучувалися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xT7jS_DW8Ew