Як вибрати тканину для дивана. Якого кольору купити диван якщо портьєра помаранчева стіни зелені.

Купити тканину на будь-який смак і гаманець сьогодні не складає труднощів: вибір величезний. Призначення у кожного відрізу своє, і матеріал для суконь-костюмів буде істотно відрізнятися від тканин для декору - штор, портьєр, меблів. Ви купуєте диван «під замовлення». Вам пропонують десятки варіантів оббивки в різноманітній кольоровій гамі і фактурі, і в цьому достатку впору розгубитися. Як підібрати «правильну» тканину для вашого дивана?
Інструкція
1
Почніть вибір з принципової позиції: яким тканинам віддаєте перевагу - натуральним, синтетичним (штучним) або змішаним. Нагадаємо: основа такого поділу - сировину. Натуральний шовк, вовна - натуральні тканини тваринного походження. Льон, бавовна - рослинного. Штучні виробляють як з природних речовин, так і з хімічних волокон - синтетичних полімерів. Є багато видів змішаних тканин.
2
Будь тканину відрізняється характерними властивостями - повітропроникністю, гігроскопічністю, сминаемостью і т. Д. Враховуйте ці характеристики при виборі матеріалу для оббивки дивана. Завжди цікавтеся даними супровідної етикетки, яка повинна бути прикріплена до шматка-зразком. Виробник зобов'язаний інформувати покупця про склад матеріалу, правила догляду. Інструкції даються і з особливими позначками - загальноприйнятими символами (якщо, наприклад, тканину не можна прасувати, ви побачите значок з перекресленим праскою).
3
Визначтеся, які поверхні вам до душі: шорсткі, гладкі, матові, блискучі, ворсисті, оксамитові, букльований. Дивани оббиваються найчастіше гобеленами, флок, шкірозамінник і натуральними шкірами. Придивіться до всіх пропонованих фактурами.
4
Подумайте про своє ставлення до малюнків на тканині. До чого лежить душа - клітка, смужка, квіти, листочки, точка? Вам можуть запропонувати багато варіантів. Іноді продавці радять врахувати віяння моди, але вибір залишається за вами.
5
Вибір кольору тканини - ще один непростий крок. Загальновідомо поділ кольорів на холодні (синій, синьо-зелений, блакитний) і теплі (жовтий, оранжевий, червоний) тони. Напевно інтер'єр вашої квартири вже оформлений у приємних саме вашому оці колоритом. Колір повинен підходити і до забарвлення портьєр (якщо ви принципово не хочете їх міняти), і до кольорової гами шпалер або стін вашої квартири.
Зверніть увагу
Якщо ви оновлюєте старий диван і купуєте до нього нову оббивку клаптем, намагайтеся не купувати тканину на неспеціалізованих ринках: якість тут часто не гарантовано, а консультації навряд чи будуть професійними. У магазині обов'язково перегляньте рулон тканини для дивана на наявність шлюбу.
Корисна порада
Оцініть переваги натуральних тканин. Сидячи на дивані, ви рухаєтеся, а штучні тканини електризуються. Натуральні «дихають», завжди комфортні і при гарному догляді мають привабливий вигляд. У той же час синтетика хоч і негігієнічно, але по пружності, носкості, несмінаемості і різноманітності фактур може набрати чимало плюсів.
Вибираючи м'які меблі, увагу необхідно звертати не лише на її красу, але й на практичність. А цей фактор багато в чому залежить від якості тканини, якою оббиті диван, крісло або, наприклад, м'який пуф. Для того щоб меблі довго радувала око своєю привабливістю і бездоганністю, до вибору тканини для неї слід підходити дуже відповідально.
Інструкція
1
Дуже популярною тканиною для оббивки меблів є гобелен. До складу класичного гобелена входить лише бавовна, але для збільшення зносостійкості сучасні виробники додають у нього синтетичні волокна. Вибравши гобелен в якості оббивного матеріалу для меблів, ви надовго забудете про проблеми скупчення пилу на улюбленому дивані або кріслі. Крім того, ця тканина має високу міцність, світлостійкістю і антистатичністю.
2
Зверніть увагу на таку вишукану і благородну тканину для оббивки меблів, як жаккард, що складається на 50% з бавовни і 50% із синтетичних волокон. Цей матеріал має відмінний малюнок текстури, легко чиститься і зовсім не електризується при терті і розтягуванні.
3
Широко використовується для оббивки м'яких меблів шинилл. Ця тканина має велику зносостійкість і стійкістю до тепла і світла. Крім того, на поверхні цього матеріалу практично не утворюються ненависні багатьом катишки. Відмовтеся від придбання шенілла, якщо у вашому будинку є маленькі діти, адже цей матеріал не можна піддавати пранню.
4
А ось покриття з флока ви можете прати стільки разів, скільки буде потрібно. Цей декоративний матеріал надійний і міцний, він володіє грязеотталкивающимі властивостями і абсолютно не боїться кігтів домашніх вихованців. Вибираючи флок, майте на увазі, що він сильно електризується, притягує до себе пил і «лисіє» при постійних навантаженнях.
5
Екошкіра практично не має недоліків. За зовнішнім виглядом вона сильно нагадує шкіру або замшу. Цей матеріал дуже м'який, легкий у догляді і довговічний.
6
Здатністю пропускати повітря, але при цьому не вбирати воду і не вигоряти на сонці, має мікрофібра. Цей досить-таки дорогий матеріал не линяє і не стирається. Він стійкий до різного роду забруднень і легко піддається пранню та чищення.