Як виткати килим.

Техніки килимарства дійшли до наших днів практично в первозданному вигляді. Спочатку ви створюєте ткану основу, в яку потім вплітали ворс. Кожну ниточку слід зав'язувати вручну вузлом. Килимарниці, що володіють досвідом, витрачають на кожен вузол близько 2 секунд, а за допомогою верстатів можуть зав'язати до 14 тисяч вузлів в день. Все залежить від виду візерунка і щільності плетіння. Якість і вартість килима визначайте щільністю плетіння.
Вам знадобиться
  • рамка, внутрішній розмір якої становить 20 х 25 см, паличка довжиною 20 см і нитки для основи, вовняні нитки - 150 г, картонна смужка 3 см х 20 см, ножиці, товста голка.
Інструкція
1
Починайте вчитися ткати килимки з національними мотивами. Завжди легше знайти достатньо простий малюнок з характерними кольорами: червоним, жовтим, чорним з додаванням зеленого або коричневого. При бажанні малюнок можете намалювати самі.Возьміте розмір 18 см х 15 см. Визначайте щільність - 22 вузла, це буде 22 пари на кожні 10 см.
2
Підготуйте технічний малюнок. Легше вам буде працювати з квітами, птахами. Не робіть занадто дрібних форм. Ваше панівне напрямок - по горизонталі, тобто більшість ваших ліній повинні йти горизонтально або дотримуйтеся задачею не більше 45 градусів. Визначтеся, де ви розташуєте кожен колір, вкажіть ці місця на малюнку або розфарбуйте його. Не знімайте папір по межах малюнка, залишайте 2 - 3 см. Адже потім потрібно буде пришити малюнок до заробіток.
3
Натягніть основу. При ширині килимка, яку ви обрали, 18 см і щільності вузлів 22 ви повинні натягнути 39,5 пар, куди увійде 79 ниток.
4
Розділіть паличкою нитки на парні і непарні ряди. Вставте з нижнього краю картонну смужку. Тепер сплетіть 2 "косички" - одна буде вгорі і інша внизу. Сотка заробітку шириною 1,5 см - 2 см. Покладіть технічний малюнок в задній частині основи. Великими стібками пришийте малюнок до заробіток таким чином, щоб він не сповзав вниз і не косив.
5
Виберіть перший колір по ходу малюнка і ТКВТ в межах даного кольору. Той елемент, який потрібно зробити "опуклим", ТКВТ за допомогою більш коротких прокідок.
6
У місцях з вертикальними лініями довше 1 см, робіть зчеплення утков, щоб не вийшли великі дірки. ТКВТ за схемою малюнка, перевіряйте точність. По ходу пришивайте декількома стібками свій малюнок до зітканій. Доглядайте, щоб килимок не стягувався в окремих місцях. Коли малюнок Витків повністю, то сотка заробітки до 2см. Прикладіть до неї верхню косичку, тепер ображати нитки основи, але залиште 5 - 7 см у верхньому і нижньому краї.
7
Підігніть заробітку і пришити підкладку.