Як спіймати бобра взимку.

Коли настає зима, здається, що бобри впали у сплячку. Але вони залишаються активними всю зиму. З настанням морозів ці тварини всього лише пригнічені, але з настанням відлиги повертаються до звичайного способу життя. В період відлиги бобри з'являються на поверхні водойми, де залишаються їхні сліди на снігу. По льоду ви можете ловити бобрів капканами, адже петлі в багатьох місцях заборонені і вважаються браконьєрським способом полювання.
Інструкція
1
Якщо ви хочете зловити бобра взимку, то на бобровому поселенні виберіть найбільш глибоке місце. Розвідку краще зробіть по осені і залиште орієнтири, щоб взимку легко можна було знайти ці місця. Тут зробіть ополонку розміром півметра на півметра. Візьміть стовбур невеликого дерева такої довжини, щоб верхній край стирчав над поверхнею льоду, а нижній упирався в дно водойми. Зберігайте кут між деревом і дном близько 45%.
2
На стовбурі дерева відзначте глибину в 1,5 м від внутрішньої кромки льоду. Спорудіть невеликий майданчик для свого капкана. Слідкуйте, щоб майданчик йшла паралельно дну, після установки жердини в воду. На майданчик встановіть капкан. Прив'яжіть його тонкими нитками, щоб не впав або пропливає бобер його не збив. Тепер зафіксуйте капкан, але не колом, вбитих в дно, а чуркою. Цурку вибирайте діаметром більше 10 см, а завдовжки - більше метра. Трос від капкана прив'яжіть посередині цурки, яку встановіть поперек ополонці.
3
Приготуйте віник, переважно з гілок осики. Можете використовувати верболіз або березу. Довжину гілок робіть в вінику не більш 1 метра. Діаметр віника повинен дозволяти вам просунути його в ополонку. Віник можете не прив'язувати, адже гілки НЕ потонуть, а вмерзнути в лід в ополонці.
4
Пам'ятайте про головну особливість установки капкана: пастку на майданчику розміщуйте приблизно за півметра від нижнього краю гілок. Бобри, бачачи смачну їжу з осикових гілок, що не пропливуть повз, почнуть їх обгризати. Так звір потрапить у ваш капкан.
5
Петлю ставте після льодоставу, коли товщина річкового льоду вільно тримає вагу людини. Встановлюйте петлі на каналах, де пропливає бобер. Дізнаєтеся це за бульбашок повітря, які витісняє вода з хутра бобра . Бульбашки скупчуються під нижньою кромкою льоду. Постинаєте невеликий отвір в льоду, туди помістіть петлю. Верхній край петлі розташуйте в 5-10 см від внутрішньої кромки льоду, діаметр петлі приблизно близько 40 см. Прив'яжіть петлю до товстої чурці, яку встановіть поперек каналу.