Як змінити дозвіл картинки. Як зменшити дозвіл картинки в паинт.

Кожен графічний файл має своє дозвіл, який вимірюється в пікселях. Обсяг фотографії або картинки в мегапикселях можна отримати, помноживши кількість пікселів по ширині на їх кількість по висоті графічного файлу. При цьому, щоб швидко передавати великі картинки по e-mail і економити місце на флешці або диску, дозвіл зображень часто піддають зміні.
Вам знадобиться
  • Програма Paint.NET
Інструкція
1
Для зменшення розміру файлу зазвичай зменшують і дозвіл картинки. Щоб змінити дозвіл картинки, буде потрібно будь-який, навіть найпростіший, графічний редактор. Наприклад, досить багатий на функції, безкоштовний російськомовний фоторедактор Paint.NET. Завантажити його можна тут: www.paintnet.ru/download/. Встановлений Paint.NET займає зовсім небагато місця на жорсткому диску, а його інтерфейс зрозумілий навіть недосвідченому пользователю.Установіте Paint.NET, запустіть його, відкрийте картинку, розмір якої потрібно змінити. Для цього зайдіть в меню «Файл» - «Відкрити». Після того, як картинка відкриється, виберіть на панелі інструментів «Зображення» - «Чи змінить розмір». У вікні виберіть «Відсоток», щоб змінити дозвіл зображення в процентному співвідношенні. Якщо ви хочете отримати заздалегідь намічене дозвіл, наприклад, 800 пікселів по ширині, виберіть «Абсолютний розмір» і введіть бажані параметри. Поставте галочку у опції «Зберігати пропорції», щоб картинка не витягнулася і не сплюснулі.
2
Картинка з новим дозволом готова. Щоб не втратити вихідний файл, який, можливо, стане в нагоді надалі, чи не перезаписувати його, а виберіть «Файл» - «Зберегти як» і збережіть отриману картинку з новим дозволом в потрібному вам форматі в будь-який зручний місце, наприклад, на робочий стіл або в папку «Мої зображення».
Зверніть увагу
Не намагайтеся поліпшити якість картинки, збільшуючи дозвіл, іншими словами, не робіть з маленького зображення великого. Це призведе тільки до розмитості і нечіткості картинки.
При збільшенні можна побачити, що зображення, сприймається людським оком на відстані як повноцінна картинка, складається з точок. Позначення dpi (dots per inch) або кількість точок на дюйм служить одиницею вимірювання для вирішення зображення . Чим більше точок розміщено на одному дюймі, тим чіткіше виглядає зображення, тобто дозволом прийнято називати одиницю виміру, що описує щільність точок зображення . Щоб збільшити дозвіл зображення , необхідно виконати декілька дій.
Інструкція
1
Якщо ви працюєте в графічному редакторі, наприклад, Adobe Photoshop, у верхньому рядку меню виберіть пункт «Зображення» (Image), у випадаючому меню клікніть лівою кнопкою миші по пункту «Розмір Зображення» (Image Size), - відкриється нове діалогове вікно. У вікні, в полях для позначення одиниць виміру встановіть (виберіть за допомогою списку, що випадає) значення «Пікселі» (pixels) і введіть потрібне вам значення. Натисніть кнопку ОК.
2
Щоб збільшити дозвіл зображення на екрані монітора, викличте компонент «Екран». Для цього через меню «Пуск» відкрийте «Панель управління» і в категорії «Оформлення і теми» клікніть лівою кнопкою миші по значку «Екран». Інший спосіб: клікніть в будь-якому вільному від файлів і папок місці «Робочого столу» правою кнопкою миші, у випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". Відкриється нове діалогове вікно «Властивості: Екран».
3
Перейдіть у вікні на вкладку "Параметри" і перетягніть повзунок у групі «Дозвіл екрану». Чим вище буде дозвіл екрана, тим менше буде розмір різних екранних елементів (значків папок і файлів, написів, кнопок у вікнах і так далі). Після вибору потрібного дозволу натисніть на кнопку «Застосувати». Екран ненадовго стане чорним, після чого ви побачите, як будуть відображатися елементи з новим дозволом. Підтвердіть свої дії і закрийте вікно властивостей екрана.
4
Щоб задати дозвіл друку, відкрийте компонент «Принтери і факси». Для цього через меню «Пуск» викличте «Панель управління». В категорії «Принтери та інше обладнання» клікніть по значку «Принтери і факси». У вікні, клікніть правою кнопкою миші по значку свого принтера і виберіть команду «Налаштування друку». Перейдіть на вкладку «Графіка» та виберіть потрібне вам дозвіл (для деяких принтерів - кнопка «Додатково», параметр «Якість друку»). Натисніть на кнопку «Застосувати», щоб нові налаштування вступили в силу, і закрийте вікно.