Як зібрати короб для сабвуфера.

На якість звучання сабвуфера впливає не тільки сама акустика, але і безпосередньо корпус пристрою. Крім матеріалу важливо, щоб короб мав відповідний обсяг і був виготовлений з відповідного матеріалу. Необхідно правильно розрахувати архітектуру, оскільки це критично для невеликого обсягу багажника автомобіля.
Вам знадобиться
  • - листя МДФ;
  • - рідкі цвяхи;
  • - саморізи;
  • - дриль;
  • - лобзик;
  • - карпет
Інструкція
1
Визначтеся з типом корпусу сабвуфера . Закритий ящик буде ідеальним способом оформлення для отримання дійсно якісного звуку, однак доведеться подбати про підвищену потужності підсилювача, щоб вийшло «розгойдати» дифузор і повітряну подушку за динаміком. Короб з фазоінвертором добре підійде для клубної музики або змагань з автозвуку. Така архітектура більше, ніж звичайний закритий ящик. «Банд пас» має найбільший допустимий розмір і необхідний там, де потрібен звук великого тиску, оскільки динамік розташований на внутрішній стінці короб ки між двома об'ємами. Має значні затримки звуку.
2
Для виготовлення короб а найкраще підійде МДФ. Розрахуйте обсяг майбутнього боксу і довжину кожного фазоинвертора для кожної головки. Для цього можна скористатися програмою JBL Speakershop.
3
Встановіть також Volume Box Calculator розрахуйте зовнішні параметри короб а, враховуючи висоту і ширину багажника машини.
4
Розмітьте МДФ за обраними розмірами і почніть розпил. В цьому допоможе циркулярна пила, хоча можна скористатися лобзиком. Зверніть увагу, що товщина одного листа фанери повинна бути не менше 18 мм.
5
До нижньої частини майбутньої короб ки для сабвуфера прикладіть передню стінку і прикрутіть її на кілька саморізів, які використовуються для кріплення до гіпсокартону. Аналогічним чином зробіть верхню кришку.
6
З нижньої глибини ящика відніміть товщину матеріалу і відзначте на нижній частині смугу, до якої необхідно буде прибрати матеріал. Таку ж операцію зробіть і на верхній частині. Відзначати скіс можна за допомогою олівця і лінійки. Візьміть рубанок і зніміть відмічені надлишки, а потім прикрутіть задню стінку.
7
Виступаючі частини знову зніміть рубанком. Поставте короб боком на лист МДФ і намалюйте боковину для обох сторін (у випадку, якщо у вас два сабвуфера ). Виріжте і вставте ці боковинки в середню стінку, утворюючи два відсіки. Прикріпіть їх.
8
Так як конструкція складається з двох стінок, то просвердлите невеликі дірки для кріплення саморізів для другого шару. Поетапно зберіть конструкцію, починаючи з передньої і нижньої стінки. Для герметичності кріплення використовуйте рідкі цвяхи.
9
Прикрутите верх майбутнього короб а, а потім задню кришку. Обробіть краю. Зробіть розмітку під сабвуфери і виріжте дірки під фазоінвертори, які розташовуються на бічній частині короб а. Правильність вирізаного отвору можна перевірити самим динаміком.
10
Фазоінвертори виготовляються з пластикової труби, зсередини можна пофарбувати її чорною фарбою. Придбайте або зробіть кільця для пристрою (пластик), прикріпіть їх до трубки на рідкі цвяхи.
11
Обробіть короб, щоб згладити всі нерівності і стирчать частини, починайте обтяжку. Пройдіться зсередини і зовні пилососом, карпет відрізуйте з запасом, щоб його згодом загорнути в отвори у формі корони. Щоб забезпечити повну герметичність ретельно проклеюють фазоінвертори, не бійтеся забруднитися в рідких цвяхах. Аналогічним чином встановіть колонки.
12
Корпус готовий. Підсилювачі кріпляться до задньої стінки, дроти виходять через спеціальні отвори, які потім замазуються рідкими цвяхами.